در جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با حضور شهردار رشت، رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا، اعضای کمیسیون و رییس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان بر ضرورت راه اندازی مرکز کنترل ترافیک همزمان با دهه مبارک فجر تاکید شد.

به گزارش خبرگزار موج از رشت، مسعود نصرتی در این جلسه با تبریک ۲۶ آذر ماه روز حمل و نقل و رانندگان اظهار داشت: موضوعاتی که امروز در دستور کار جلسه قرار دارد تمام بحران های ترافیکی و حمل و نقلی شهر رشت است که باید در اسرع وقت به آنها پرداخته شود.

شهردار رشت تاکید کرد: یکسری نگرانی ها وجود دارد که باید در بررسی این موارد قاطع باشیم. در خصوص پیاده راه فرهنگی شهر رشت ما شبکه های مجاور جایگزین در مجاورت آن نداریم اینکه از داخل پیاده راه، عبور خودرو داشته باشیم یک نگاه ترافیکی نیست و بعد اجتماعی آن پررنگ تر از بعد ترافیکی است، اسم پیاده راه بعد فرهنگی و اجتماعی دارد که باید به آن توجه شود.

 نصرتی تاکید کرد: در خصوص مشکلات پیاده راه و خط ویژه این قاطعیت وجود دارد که باید به جمع بندی برسیم .

وی در رابطه با خرید ۶۵ مینی بوس از شرکت سبلان خودرو افزود: قرارداد ما با این شرکت در خصوص ۱۹ دستگاه اتوبوس بود و شرکت سبلان خودرو پیشنهاد جایگزینی داده که اتوبوس های شما را تبدیل به مینی بوس کنیم چرا که این کارخانه فعال نیست و اتوبوسی در آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برای تایید مینی بوس ها باید یک تیم فنی اعزام شود گفت: تنها در صورتی که معامله مقرون به صرفه باشد این کار انجام می گیرد و دستگاه نظارت بر این امر، اتحادیه اتوبوسرانی کشور است.

شهردار رشت با اشاره به تعداد کم اتوبوس های شهری فعال در رشت، خاطرنشان کرد: رفع مشکلات حمل و نقلی شهر با مینی بوس و اتوبوسهای کنونی ممکن نیست. قراردادهای دیگری در حال پیگیری است و باید ناوگان اتوبوسرانی شهر را تقویت شود.

نصرتی با اعلام اینکه بر اساس قانون، شهر باید مرکز کنترل ترافیک داشته باشد اظهار داشت: مرکز کنترل ترافیک در تعداد محدودی از شهرهای کشور فعال است و ما می خواهیم این مرکز را برای شهررشت راه اندازی کنیم.

شهردار رشت اظهار داشت: امروز امکاناتی در نظر گرفته شده است اما راهنمایی و رانندگی خواستار فضای و امکانات مستقل شده است که نیازمند هزینه هایی دیگر است.

 نصرتی افزود: در ارتباط با تهیه دوربینها، بانک شهر مکاتباتی را با شهرداری کشور انجام داده است و این آمادگی را دارد که دوربین های کنترل ترافیک را نصب کند و از محل جرایم رانندگی هزینه را وصول کند و برای تکمیل زیرساختها باید فراخوان بدهیم.

وی با اعلام اینکه رایتل، ایرانسل و مخابرات اعلام آمادگی کرده اند گفت: با برگزاری فراخوان، هرکدام شرایط بهتری را دارا بودند وارد کار می شوند و در قالب تهاتر انجام خواهد شد.

شهردار رشت در پایان به بررسی بدهی ها و هزینه راه اندازی مرکز کنترل ترافیک پرداخت و گفت: این مرکز با تعیین میزان هزینه تا یک ماه آینده آماده افتتاح خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج