دبیرکل بنیاد هابیلیان کشور با اعلام اینکه کردستان ده درصد از آمار شهدای ترور کشور را دارد، عنوان کرد: با این وجود مردم استان کردستان با شجاعت در برابر تروریسم ایستادگی کردند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، سیدجواد هاشمی نژاد، امروز، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته درمسجد جامع سنندج با اشاره به وجود یک هزار و 870 شهید ترور در استان اظهار کرد: مردم مظلوم کردستان بیشترین زخم را از ترور خورده و تا پای جان با استقامت و مردانگی در برابر تروریسم ایستادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بحث ترور چهل سال است که کشور ما را درگیر کرده ، افزود: در این چهل سال ما هم شهید ترور می‌دهیم و هم از سوی استکبار جهانی محکوم به حمایت از تروریست هستیم که این نشان از کم کاری ما در این بخش بوده است.

دبیرکل بنیاد هابیلیان کشور با اعلام اینکه کردستان ده درصد از آمار شهدای ترور کشور را دارد، عنوان کرد: با این وجود مردم استان کردستان با شجاعت در برابر تروریسم ایستادگی کردند.

وی با اشاره به وجود 20 شهید کودک بین شهدای ترور کردستان بیان کرد: نکوداشت شهدای بزرگ به عنوان شهدای ترور یکی از اولویت‌های اصلی بنیاد هابیلیان کشور است.

هاشمی نژاد آمریکا و اروپا را حامی و پشتیبانی تمام گروهها تروریستی کشور دانست و افزود: باوجود آنکه تعداد ۱۷ هزار نفر از شهدای کشور را شهدای ترور تشکیل می‌دهند اما در هیچ جایی نامی از این شهدای ترور به طور خاص برده نمی‌شود.

با اشاره به اینکه خانواده شهدای ترور سند زنده جنایت های تروریستی در کشور هستند بیان کرد: امروزه با توجه به شرایط متفاوت جامعه موضوع تروریسم به یک مسئله اساسی در کشورهای جهان تبدیل شده است.

دبیرکل بنیاد هابیلیان کشور اعلام کرد: ۱۲  سال است که این بنیاد موضوع قربانی شدن شهدا را در ترورهای صورت گرفته پیگیری می‌کند و اقدامات خوبی نیز در این بخش انجام داده است.

وی در پایان از برگزاری یادواره شهدای ترور در استان کردستان در 27 آذرماه خبر داد و یادآور شد: در این یادواره تمام خانواده شهدای ترور استان کردستان حضور می‌یابند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج