مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه گفت: به‌منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و نیز اعمال قانون مبارزه با پول‌شویی تراکنش‌های بزرگ بانکی که درآمد محسوب شوند، توسط سازمان امور مالیاتی بررسی می‌شوند.

هادی ملکشاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رسیدن به عدالت مالیاتی را نیازمند اطلاعات شفاف اقتصادی افراد دانست و افزود: افرادی با تراکنش مالی پنج هزار و 10 هزار میلیارد ریال داشته‌ایم که هیچ‌گونه پرونده مالیاتی نداشته‌اند درحالی‌که کارمندان و کارگران زحمت‌کش کشورمان صادقانه مالیاتشان را پرداخت می‌کنند و بر همین اساس موضوع بررسی مالیاتی تراکنش‌های بانکی به‌منظور تحقق عدالت و جلوگیری از فرار مالیاتی عملیاتی شده است.

وی با تأکید بر اینکه در بررسی‌های مالیاتی تراکنش‌های بانکی به افراد فرصت توضیح داده می‌شود، گفت: هر تراکنشی درآمد محسوب نمی‌شود ازجمله به وام و تسهیلات، بده بستان‌های ناشی از پرداخت‌های قبلی افراد و نیز درآمد ناشی از تولیدات کشاورزی مالیات تعلق نمی‌گیرد

ملکشاهی تراکنش‌های سهم‌الارث افراد را مشمول قانون ارث عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اجرای این قانون باعث شده است تا فردی در استان کرمانشاه با 27 میلیارد ریال بدهی مالیاتی مشخص و متعهد به پرداخت مالیات شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان افزود: طرح بررسی مالیاتی تراکنش‌های بانکی علاوه بر جلوگیری از پدیده شوم فرار مالیاتی باهدف مبارزه با پول‌شویی و شفافیت اقتصادی نیز اجراشده است و دولت در اجرای آن روزبه‌روز قاطعانه‌تر عمل می‌کند.

ملکشاهی تراکنش دستگاه‌های کارت‌خوان را مشمول مالیات ندانست و اظهار داشت: سهمیه مصوب درآمد مالیاتی سال 96 استان 6 هزار و 700 میلیارد ریال است و تاکنون در وصول مالیات جزو استان‌های آخر کشور بوده‌ایم و به نسبت مدت مشابه سال گذشته 45 درصد کاهش درآمد داشته‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج