نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با هدف رفع مشکل تامین وثیقه برای سرمایه گذاران و گیرندگان تسهیلات بانکی امروز فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت: این صندوق با هدف رفع مشکل تامین وثیقه برای سرمایه گذاران و گیرندگان تسهیلات بانکی فعالیت می‌کند.

مهدی حسین نژاد افزود: سقف ضمانت نامه‌ها تا ۱۲ میلیارد تومان است و کارمزد آن هم کمتر از یک درصد است.

وی گفت: برای طرح‌های دانش بنیان تا ۸۰ درصد وام‌ها و غیر دانش بنیان تا ۷۰ درصد از طریق این صندوق تضمین می‌شود.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور گفت:: در صورتی که سقف وام‌ها تا ۵۰۰ میلیون تومان باشد تمام وام را ضمانت می‌کنیم.

حسین نژاد افزود: اولویت با بخش تعاون است، ولی بخش‌های غیر تعاونی هم که دارای شرایط تولیدی، کارآفرینی، صادرات محور و بازار جدید باشند می‌توانند از خدمات این صندوق بهره‌مند شوند.

رئیس اتاق تعاون هرمزگان هم گفت: در هرمزگان سرمایه گذاران در بخش‌های مختلف با توجه به ظرفیت‌های استان از جمله در بخش‌های دریایی، گردشگری، صنایع تبدیلی، کشتی و شناور سازی می‌توانند از این صندوق استفاده کنند.

عباس سالاری با بیان اینکه سقف ضمانت نامه‌ها تا ۱۲ میلیارد تومان است افزود: در بخش کشتی سازی با همکاری صندوق دریایی سرمایه گذاران می‌توانند تا سقف ۱۸ میلیارد تومان از صندوق ضمانت استفاده کنند.

وی گفت: سرمایه گذاران در بخش صنایع تبدیلی هم می‌توانند از خدمات این صندوق استفاده کنند.

متقاضیان برای بهره مندی از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون می‌توانند به اتاق تعاون هرمزگان مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج