کارشناس مدیریت باغبانی سازمان جها کشاورزی اصفهان گفت: بیش از 36 هزار و 296 تن انواع گیاهان دارویی در سال 95 از اراضی استان برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال 96 افزایش داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محسن شاطالبی بیان کرد: در طول سال گذشته بیش از چهار میلیون و ۸۷۴ هزار کیلوگرم انواع گیاهان دارویی به ارزش بیش از ۱۱ میلیون و ۲۴۵ هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود وضعیت کشت گیاهان دارویی امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، افزود: در سال ۹۵ بیش از یک هزار و ۳۲۸ هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت.

شاطالبی اظهار داشت: از مهم‌ترین گیاهان دارویی کشت شده در سطح استان می‌توان به موسیر، آلوئه‌ورا، نعناع فلفلی، بابونه، کاسنی، گل گاوزبان، بادرنجبویه، زیره سبز و سیاه، اسطخودوس، کرفس و سایر محصولات اشاره داشت.

وی ادامه داد: استان اصفهان دارای ظرفیت‌های مناسبی برای کشت انواع گیاهان دارویی است، این محصولات به دلیل ارزش اقتصادی می‌توانند درآمد مناسبی برای کشاورزان داشته باشند و با برنامه‌ریزی برای صادرات آنها به طور قطع زمینه ارزآوری و ایجاد اشتغال مناسب برای بسیاری از جوانان فراهم خواهد شد، لذا توسعه کشت گیاهان دارویی با نیاز آبی پایین و مناسب برای صادرات از سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان است.

کارشناس مدیریت باغبانی سازمان جها کشاورزی اصفهان گفت: خوشبختانه وضعیت کشت گیاهان دارویی در استان در سال 96 نیز مطلوب است به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت و میزان تولید این محصولات در مقایسه با سال 95 رشد خوبی داشته باشد.

شایان ذکر است در 12 ماه سال 95 بیش از چهار میلیون و 874 هزار کیلوگرم انواع گیاهان دارویی به ارزش بیش از 11 میلیون و 245 هزار دلار از استان اصفهان صادر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج