سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه کوهپایه گفت: در صورت تکمیل پروژه احیا و بازسازی مجموعه گردشگری صفویه شامل کاروانسرا و آب انبار از موقوفات شهر سجزی اشتغال برای120 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین سید علی طباطبایی اظهار داشت: در راستای احیای موقوفات با هدف اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و همچنین پیروی از منویات مقام معظم رهبری در جهت ایجاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی کاروانسرا و آب انبار عباسی از موقوفات شهر تاریخی سجزی به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی افزود: در همین راستا بخش خصوصی توانسته است این موقوفات را با عنوان مجموعه گردشگری صفویه احیا و بازسازی کند که کاربری این بناها گردشگری است و در حال حاضر نیز فاز اول این بناهای تاریخی شامل سفره خانه سنتی است که به بهره برداری رسیده و سایر فازها که شامل هتل، رستوران، سالن تجمعات، موزه، ستاره شناسی و کافی شاپ است که این پروژه ها نیز دارای پیشرفت ۸۵ درصدی هستند.

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه کوهپایه خاطر نشان شد: برآورد کل اجرای این پروژه ها۱۵ میلیارد تومان است که اجرای کامل این پروژه توانایی اشتغالزایی برای۱۲۰ نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم را دارا می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی طباطبایی بیان کرد: این مکان ها که به عنوان میراث فرهنگی و گردشگری نیز به ثبت رسیده اند روزانه میزبان گردشگران بسیاری از اقصی نقاط ایران و جهان هستند و یکی از مصدایق بارز اقتصاد مقاومتی می باشند که همواره نشان می دهد که موقوفات تا چه میزان می توانند در تولید اشتغال و اقتصاد مقاومتی موثر و تاثیر گذار باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج