معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان اصفهان گفت: 43 مادر باردار و شیرده دارای سوء تغذیه از حمایت‌های کمیته امداد استان اصفهان با اعتبار ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، جلال یزدانی بابیان اینکه حمایت از مادران باردار و شیرده که دارای مشکل سوءتغذیه هستند از اقدامات کمیته امداد در حوزه حمایت و سلامت است گفت: تغذیه مناسب مادر در دوران بارداری پایه‌گذار سلامت کودک در دوران رشد و نمو است.

وی با اشاره به اینکه بهبود تغذیه مادران باردار نیازمند و پیشگیری از تولد نوزادان با وزن کم و همچنین تقویت مادران برای دوران شیردهی را از اهداف اجرای طرح حمایت از زنان باردار و شیرده است افزود: طی سال جاری ۵۴میلیون ۳۰۰هزار تومان بابت تأمین سبد غذایی۴۳ نفر از مادران باردار و شیرده با سرانه ماهانه هر نفر ۱۰۵ هزار تومان اختصاص داده‌ شده است.

یزدانی با اشاره به اهمیت شناسایی زودهنگام مشکل سوءتغذیه در مادران باردار و شیرده بیان کرد: برای آشنایی هرچه بیشتر مادران باردار و شیرده کلاس‌های آموزش سلامت درزمینهٔ مراقبت دوران بارداری، شیردهی، تغذیه مناسب و نحوه طبخ غذا با همکاری مراکز بهداشت در سطح استان برای مددجویان برگزار می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان گفت: زنان باردار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیری که دچار عارضه کم‌خونی و کم‌وزنی هستند توسط مراکز بهداشتی، درمانی شهری شناسایی و به منظور بهره مندی  از سبد غذایی تعریف شده  به این نهاد معرفی می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج