معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: سهم استان در اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری 480 میلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا میرانی در نخستین جلسه هم اندیشی اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان که با حضور اعضای اصلی کارگروه تخصصی اشتغال، بانک ها و موسسات عامل اجرای این آیین نامه در سالن نشست های این اداره کل تشکیل شد، با اشاره به قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار، بیان داشت: منابع مالی این آیین‌نامه که اجرای آن توسط کارگروه اشتغال استان به ریاست استاندار و دبیری اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، به صورت تلفیقی از محل صندوق توسعه ملی با نرخ سود صفر درصد و منابع داخلی موسسات عامل با نرخ سود شورای پول و اعتبار، تامین می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری جلسه هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان، این نشست با حضور اعضای اصلی کارگروه تخصصی اشتغال، بانک‌ها و موسسات عامل اجرای این آیین‌نامه تشکیل و برای اجرای آن تصمیماتی اندیشیده شد.

وی اظهار داشت: کار و رفاه اجتماعی خوزستان سهم خوزستان را در اجرای این قانون 480 میلیارد تومان اعلام که این مبلغ در مناطق روستایی و عشایری و در بخش‌هایی همچون کشاورزی، خدمات فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی، فعالیت‌های فرش دستباف، منابع طبیعی و صنایع و معادن کوچک هزینه خواهد شد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون بیان داشت: این اعتبار همچنین در قالب تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت قابل پرداخت است.

میرانی در خصوص زمان اجرایی شدن این قانون خاطرنشان کرد: دستورالعمل اجرای این قانون در روزهای آینده از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ابلاغ خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج