مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان گفت: کسانی که به نوعی مستاجر موقوفات هستند باید حق و حقوق آن را بپردازند تا اوقاف بتواند از این درآمدها به نیات واقفان عمل کند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده،  گفت: یکی از مسئولیتهای عمده اوقاف و امورخیریه عمران وآبادانی امامزادگان واجب التعظیم استان است که زائران و علاقه‌مندان به اهل بیت(ع) در فضایی که در خور نام و شان آن امامزاده است و در فضایی معنوی به زیارت مشرف شوند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر استفاده مناسب از فضای امامزادگان و تبدیل آنها به قطب فرهنگی بیان کرد: با جنگ نرم و ناتوی فرهنگی این روزهای دشمنان، تبیین جایگاه فرهنگی و معنوی امامزادگان در جامعه بخصوص نسل جوان به نحوی که به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند از ضرورتهای کنونی است.

علیزاده ادامه داد: فضای امامزادگان با توجه به گرایش دینی و زمینه مناسب در مردم می‌تواند بار معنوی جامعه را دوچندان کنند و همه زائرینی که در جوار این امامزادگان قرار می‌گیرند به خوبی از فضای این بقاع متبرکه بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با اشاره به استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها بری تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف خاطرنشان کرد: هم در فقه اسلامی بر وقف تأکید شده و هم از سنت‌هایی است که از زمان ائمه و پیامبر مورد تأکید بوده است و وقف می‌تواند در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و علمی کاربردهای راهگشا و قابل توجهی داشته باشد.

وی ادامه داد: وقف می‌تواند کمک کند تا محافل دینی و قرآنی رونق خوبی پیدا کند و حتی با این سنت حسنه شاهد بروز و پرورش دانشمندان، نخبگان و عالمان بزرگ خواهیم بود.

علیزاده تصریح داشت: در ادوار مختلف تاریخ بحث وقف و موقوفات مورد تعرض و در برخی بخشها مورد تجاوز قرار گرفته و اجازه نمی‌دادند از این اهرم دینی در جهت تعمیق و غنای فرهنگ اسلامی استفاده شود لذا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و فرمایش قاطع امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و سیاست های اصولی سازمان اوقاف و امورخیریه اتفاقات بسیار خوب و چشمگیری در حوزه ترویج فرهنگ وقف و احیای موقوفات انجام شده است که بازهم تأکید ما بر این است که در رابطه با این موضوع بسیار مهم اهتمام بیشتری صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج