رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که اقدام به هک سیستم‌های رایانه‌ای یکی از شرکت‌های خصوصی کرده بود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سرهنگ مصطفی مرتضوی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه سیستم‌های رایانه‌ای شرکت وی توسط فردی ناشناس هک و سبب تخریب و دستکاری داده‌های آنها شده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات علمی و تخصصی در فضای مجازی سرانجام متهم اصلی این پرونده شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ مصطفی مرتضوی بیان کرد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی و رقابت شغلی با شاکی عنوان کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به پیشگیری از بروز این گونه اتقاقات گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم از رمزهای ترکیبی که شامل حروف، اعداد و کاراکتر است استفاده کرده و بر روی سیستم‌های رایانه‌ای خود آنتی ویروس‌های اورجینال و بروز شده نصب کنند و فایروال‌های سخت افزاری و یا نرم افزاری برای جلوگیری از نفوذ هکرها به سیستم های رایانه‌ای را بکار ببرند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج