به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) مراسم عمامه گذاری 60 نفر از طلاب امروز در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر حوزه‌های علمیه کشور در این مراسم گفت: پیام امروز امت اسلامی وحدت راهبردی همراه با همبستگی است.

آیت الله اعرافی افزود: دعوت پیامبر اسلام (ص) بر محور تغییر معادلات قدرت و معرفت با احیای نگاه دینی است که وظیفه هر مسلمانی الگو گرفتن از این قدرت الهی است.

وی با اشاره به اخلاق نیکوی پیامبر اسلام (ص) گفت: مسلمانان جهان با الگو گرفتن ازنبی مکرم اسلام در روابط فردی و اجتماعی موفق‌تر ند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: امت اسلامی با بیش از یک میلیارد و نیم جمعیت در دنیا ظرفیت‌های مهمی در نیروی انسانی، ذخائر نفت و گاز و بازار معاملات تجاری دارد که باید جلوی نفوذ استکبار جهانی را بگیرد.

آیت الله اعرافی گفت: مسلمانان جهان با بصیرت شناسی و رهنمود‌های پیامبر (ص) توان جلوگیری از بدل سازی قلابی و توطئه‌های استکبار را دارند.

نماینده، ولی فقیه در استان هم در این مراسم گفت:دشمنان اسلام همیشه درصدد اختلاف افکنی بین مسلمانان جهان هستند تا با تفرقه افکنی بتوانند ذخائر نفت و گاز آن‌ها را چپاول کنند.

آیت الله نعیم ابادی افزود: سعودی‌ها هم با طرح مسائل فقهی سعی در تفرقه افکنی جوامع اهل سنت و شیعه دارند.

وی گفت: خوشبختانه وحدت و همبستگی شیعه و سنی در کشور مثال زدنی است و تا کنون دشمنان نتوانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج