عاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان در جلسه هم اندیشی مدیران مراکز آموزشی آموزش و پرورش ناحیه یک شهرستان خرم آباد گفت : برنامه تعالی مدیریت مدرسه، بهبود کیفیت فرایند آموزش و پرورش مدرسه را فراهم می‌کند و به نوعی شیوه مهندسی مدیریت نوین در مدرسه است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمد حسین اردشیر در این جلسه که با محوریت برنامه‌ریزی امتحانات نوبت اول مدارس برگزارشد، افزود : مدیران مدارس در برنامه تعالی مدیریت مدرسه باید برنامه‌ریزی درستی داشته و برنامه منسج و دقیقی برای عوامل  آموزشی و اداری آموزشگاه ارائه دهند تا با اجرای این برنامه‌ها نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام شده و  موفقیت لازم کسب شود.

وی با تاکید بر ضرورت ثبت نمرات مستمر دانش آموزان خاطر نشان کرد  : بازخورد آموزش در نمرات مستمر دانش آموزان متجلی می‌شود و مدیران باید بر فعالیت دبیران  نظارت مستمر داشته  تا همکاران در انجام برنامه‌های تعالی فعال بوده و خروجی این امر منجر به ارتقاء کیفیت آموزش در مدارس شود .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان  با  بیان افت  آموزشی در برخی مدارس  گفت : برای ارتقای کیفیت آموزشی  آموزش و پرورش لرستان در نظر دارد آزمون هایی شبیه به کنکور در دروس عمومی اجرا کند و با همکاری مدیران این آزمون ها برای دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی برگزار شود  

اردشیر با  تأکید بر اهمیت دروس عمومی در کنکور گفت : اجرای برنامه شبیه سازی کنکور برای دروس عمومی موجب می شودکه دانش آموزان در دروس عمومی عملکرد  بهتری داشته و موفقیت بیشتری در کنکور داشته باشند.

 وی در ادامه بر این نکته تاکید کرد که  باید نسبت به طرح سوالات استاندارد اقدام کرد  و به مدیران توصیه کرد به دوره پیش دانشگاهی توجه بیشتری داشته باشند ، کنکور را امری لازم و مورد توجه قرار دهند ، به دروس عمومی توجه کنند و هدف آن ها موفقیت دانش آموزان با تاکید بر برنامه تعالی باشد .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد نیز با  توجه به اجرای  برنامه تعالی مدیریت مدرسه  گفت : در برنامه تعالی مدیریت مدرسه  همه ارکان مدرسه باید فعال باشد؛ زیرا   هدف از اجرای برنامه تعالی ، تربیت نسلی خلاق، کارآفرین و توانمند است که در نهایت زمینه موفقیت و خودکفایی را فراهم خواهد کرد  .

اسداله عباس زاده در ادامه افزود : در برنامه تعالی باید کار تیمی باشد و مدیر آموزشگاه  چشم انداز این برنامه را برای همکاران روشن کند و هدف نهایی آن تربیت دانش آموز در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 وی در ادامه تاکید کرد  : در آزمون ها باید به کیفی سازی و استاندارد آزمون توجه کرد عباس زاده اضافه کرد : در برنامه تعالی دانش آموزان هم باید فعال باشند و مدیریت آموزشگاه مشارکتی باشد یعنی کار به صورت تیمی همراه با همگرایی و هم افزایی باشد وی در ادامه افزود : یکی از مواردی که در برنامه تعالی باید مد نظر باشد حذف بخشنامه های غیر ضرور  است و  با اجرای این چارچوب می‌توان به موفقیت‌های خوبی رسید.

 عباس زاده تصریح کرد :  باید مدیر بداند وضع موجود چیست،  در چه جایگاهی قرار دارد و نقطه هدف را مشخص کند که می‌خواهد به کجا برسد و در این راه با اجرای برنامه هایی نظیر اقدام پژوهی و برنامه ریزی درست به چشم انداز مطلوب برسد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش  ناحیه یک هم  با تقدیر از فعالیت همه مدیران و همکاران آموزشی در مدارس گفت :  مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد در مسیر درست قرار گرفته و شاهد  این امر موفقیت دانش آموزان و همکاران در برنامه های مختلف کشوری می باشد. فرید عبدی بسطامی افزود :  البته باید به این نکته توجه داشت که ما نباید به این جایگاه راضی باشیم و باید با آموزش و پرورش استان‌های برخوردار رقابت کنیم و بتوانیم جایگاه های کشوری خود را ارتقا دهیم .

وی  در ادامه گفت: باید سعی کنیم در اجرای برنامه‌ها وحدت رویه داشته باشیم  اگر در آموزشگاهی برنامه‌ای  ابتکاری برگزار می‌شود این برنامه را  ارسال کنند تا بتوانیم از تجارب و ایده های برتر همکاران استفاده کنیم .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج