معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان از برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان در مدارس این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محسن یوسفوند در خصوص برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان لرستانی، گفت: باید تلاش شود تا این جشن به ماندگارترین، زیباترین و اثرگذارترین لحظه زندگی دانش‌آموزان استان تبدیل شود.

دکتر محسن یوسفوند با اشاره به اینکه مراسم جشن تکلیف، پاسخ مثبت و موثری به حالات و عواطف درونی نوجوانان است، خاطر نشان کرد: تشرف دانش آموزان به سن تکلیف و آغاز مرحله نورانی عبادت، یکی از حساس‌ترین و ظریف‌ترین دوران گذار، محسوب می‌شود و این موضوع باید به یک جریان و حرکت فرهنگی، مذهبی تبدیل شود و متولیان و متصدیان امر تربیت به‌ویژه نهاد خانواده و مدرسه بر این مسئله متمرکز شوند.

وی تاکید کرد: هر گونه برنامه‌ریزی و انجام برنامه‌های جشن عبادت (تکلیف) در مدارس بدون برنامه‌ریزی و تدبر در جزییات این امر شرعی، ممکن است اثرگذاری کمتری داشته باشد.

یوسفوند برپایی جشن های پرهزینه  و تجملاتی را از آسیب‌های جدی این مراسم برشمرد و تاکید کرد: مدیران مدارس باید با رعایت سادگی و پرهیز از تجملات و هزینه تراشی برای دانش‌آموزان تلاش کنند تا روح عبودیت و بندگی در وجود آنان نهادینه شود و به سمت هدف واقعی این مراسم هدایت شوند.

معاون  پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان در ادامه، تصریح کرد: در این راستا، اداره کل آموزش و پرورش عملکرد مدیران مدارس را به دقت بررسی خواهد کرد تا از اهداف اصلی این جشن منحرف نشوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج