استاندار هرمزگان گفت: نقشه راه توسعه هرمزگان باید با کمک اساتید دانشگاهی تدوین شود و روسای کارگروه های بسیج اساتید باید در عرصه های مختلف این کارگروه ها را فعال کرده و بازوی مشورتی نهادهای اجرایی استان باشند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست با اعضای شورای مرکزی سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان، عنوان کرد: اساتید بسیجی از اقشار نخبه جامعه هستند که می توانند به دستگاه های اجرایی استان مشاوره و کمک های علمی و فکری ارائه دهند.

وی ادامه داد: اساتید دانشگاه ها باید تلاش کنند تا فارغ التحصیلان دانشگاه ها، افرادی مسئولیت پذیر برای تحول جامعه باشند.

استاندار هرمزگان افزود: نقشه راه توسعه هرمزگان باید با کمک اساتید دانشگاهی تدوین شود و روسای کارگروه های بسیج اساتید باید در عرصه های مختلف این کارگروه ها را فعال کرده و بازوی مشورتی نهادهای اجرایی استان باشند.

همتی با بیان اینکه دولت بستر را برای توسعه فعالیت های بخش خصوصی آماده کرده است، تصریح کرد: اگر دانشگاهیان از بخش خصوصی حمایت و پشتیبانی علمی داشته باشند شاهد تولید ثروت و ایجاد تحولات عظیم در استان هرمزگان خواهیم بود.

وی گفت: بدنه اداری و کارشناسی باید ارتباط خوبی با بخش خصوصی برقرار کند و نگرش حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی در تمامی سطوح ایجاد شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: اساتید دانشگاه، دانشجویان را به شکلی تربیت و آموزش دهند که پس از فارغ التحصیلی توانایی کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای خودش و دیگر افراد را داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج