استاندار قم در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم گفت: توسعه صنعت فرش قم نیازمند عزم جدی است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه فرش دستباف استان قم که با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران و در سالن همایش های بعثت فرهنگسرای جوان برگزار شدبا اشاره به لزوم رونق صنعت فرش دستباف استان قم، اظهار کرد: برای بهبود وضعیت صادرات فرش دستباف نیازمند همکاری مردم و مسوولان هستیم.

وی با اشاره به این که فرش دستباف قم افتخار ملی است و نقش برجسته و جایگاه ملی دارد خاطرنشان کرد:بهبود وضعیت فرش دستباف در استان قم و فراهم کردن تسهیلات مناسب برای بافندگان می‌تواند در حوزه اقتصادی و اشتغال‌زایی تاثیر بسیاری داشته باشد و مسوولین باید نسبت به این مهم اهتمام داشته باشند.

سید مهدی صادقی با تأکید بر لزوم تلاش در جهت درآمدزایی محصول فرش دستباف، گفت: در این زمینه صادرات محصول به عنوان یک راهکار اصولی باید مد نظر قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات و رکود حاکم بر بازار فرش تولیدی در استان افزود: امیدواریم با حمایت های بیشتر دولت و کمک به قیمت تمام شده ، شاهد رونق این محصول باشیم .

استاندارقم همچنین به روند احداث نمایشگاه فرش استان قم اشاره و تصریح کرد: باید ساختمان هر چه سریع تر تکمیل و زیرساخت های مورد نیاز آن تأمین شود.

وی با بیان این که موضوع فرش، یک مسأله ملی است، حل مشکلات و دغدغه های پیش روی این حوزه را نیازمند کمک و همکاری جدی همه بخش ها عنوان و خاطرنشان کرد: وظیفه همه، باید کمک و تلاش برای رفع مشکلات و رونق این بخش باشد

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج