استاندار کرمانشاه گفت: در مرحله امدادرسانی و کمک به زلزله‌زدگان شاهد یک وحدت و همدلی گسترده میان ایرانیان بودیم. بیاییم این وحدت را در مرحله سازندگی و بازسازی نیز به کار بگیریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه هوشنگ بازوند در سمینار ائمه جمعه استان کرمانشاه هفته وحدت از یادگارهای بسیار ارزشمند حضرت امام (ره) است که اکنون از دست آوردهای نظام جمهوری اسلامی محسوب شده و به سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور تبدیل‌شده است و می‌تواند خیلی از تهدیدات را به فرصت تبدیل کند.

وی بابیان اینکه این زلزله نشان داد میان مردم و مسئولین برای مقابله با تهدیدات یک وحدت و همدلی وجود دارد، افزود: پیام ارزشمند رهبر معظم انقلاب نقطه آغاز این وحدت بود و در بازدیدی که ایشان از منطقه داشتند موجب تسکین آلام و قوت قلب حادثه دیدگان شد و یک نقطه عطف بود.

وی ادامه داد: این مردم زلزله‌زده ۸ سال تمام در دوران دفاع مقدس از مرزهای میهن دفاع کردند و این حضور گسترده مردم برای کمک به آسیب دیدگان، نوعی ادای دین به این جان‌فشانی‌ها بود.

بازوند یادآور شد: رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر کشور و دیگر اعضای دولت نیز با حضور در میان زلزله‌زدگان، مصوبات بسیار ارزشمند و اثرگذاری را برای حل مشکلات داشتند.

وی تأکید کرد: سپاه و ارتش ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی هستند و از این بابت خداوند را شاکریم.

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه در این زلزله سپاه و ارتش با تمام توان به کمک زلزله‌زدگان شتافتند و نقشی محوری داشتند، گفت: ۵ هزار میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده خسارت وارد شد که بسیار سنگین است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج