تاکسیران امانت‌دار کرمانشاهی کیف مسافری حاوی طلا به ارزش 4 میلیون تومان و 3 میلیون تومان پول نقد و عابر بانک جامانده در تاکسی‌اش را به صاحبش برگرداند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدجواد خالصه 30 ساله با کد تاکسی 2142 یکی از رانندگان زحمتکش ناوگان تاکسیرانی کرمانشاه در حین انجام فعالیت روزانه متوجه یک عدد کیف پول جامانده در خودروی خود شد و پس از پرس‌وجو و بارویت قبض پرداخت تلفن همراه با صاحب کیف تماس گرفته و سریعاً کیف پول جامانده را به او تحویل داد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه گفت: تاکسیرانان از افراد بسیار زحمتکش جامعه هستند که باوجوداینکه وضعیت معیشتی چندان مناسبی ندارند، برای کسب روزی حلال روزانه ساعات زیادی را به جابجایی مسافران می‌پردازند و به‌حق ثابت کرده‌اند که امانت‌داران خوبی برای جان و مال و ناموس شهروندان هستند.

وی رانندگان تاکسی را ازجمله افراد مورد اعتماد و باعزت نفس بالا، متدین و امانت‌دار دانست و گفت: علاوه بر کیف پول، اوراق بهادار و مدارک شناسایی و اشیاء بسیاری از شهروندان نظیر گوشی تلفن همراه در خودروهای تاکسی سطح شهر جامانده که توسط رانندگان آن‌ها به صاحبانشان بازگردانده شده است.

سجاد سلیمانی تأکید کرد: تاکسی علاوه بر اینکه یک وسیله امن برای جابه‌جایی است، می‌تواند در حفظ مال و ناموس افراد هم مثمر ثمر باشد، این موضوع برای همه ثابت‌شده اما گاهی اوقات می‌بینیم که برخی مسافربرهای شخصی این خصلت نیک را زیر سؤال می‌برند.

وی یادآور شد: در طول هشت ماه گذشته از سال جاری بیش از 500 نفر از تاکسیرانان اشیاء به‌جامانده در تاکسی خود را تحویل سازمان تاکسیرانی داده‌اند که این تعداد، جدای از کسانی است که به‌صورت شخصی اشیاء به‌جامانده را تحویل صاحبانشان داده‌اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه از شهروندان خواست تا برای اطمینان از امنیت خود و اموال همراهشان، از تاکسی به‌عنوان وسیله مطمئن حمل‌ونقل درون‌شهری، به جهت امانت‌داری، استفاده نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج