معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: مانور "جستجو و نجات شهری با رویکرد زلزله" در مرکز استان گلستان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا صیاد ظهر امروز در حاشیه مانور جستجو و نجات شهری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور بازآموزی و توان‌افزایی نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر گلستان مانور جستجو و نجات شهری با رویکرد زلزله در گرگان برگزار شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: این مانور با رویکرد کشوری و با توجه به حوادث اخیر در غرب کشور با اهداف یاد شده برگزار شد که سرعت عمل و نحوه حضور و امدادرسانی تیم‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: در این مانور 10 تیم عملیاتی آقایان و بانوان متشکل از تیم‌های ویژه و واکنش سریع با همکاری راهور گرگان، اورژانس و نیروی انتظامی حضور داشتند.

صیاد اظهار کرد: جمعیت هلال احمر اجرای آموزش‌های عمومی را مورد توجه قرار داده و در راستای سیاست‌های کارگروه امداد و نجات حرکت کرده و خوشبختانه تعامل بین دستگاهی برای موضوع امداد و نجات به خوبی در استان برقرار است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: استان گلستان استانی حادثه‌خیز است که بر روی یکی از گسل‌های فعال قرا گرفته و تنها در 6 ماه پایانی سال گذشته 90 پس‌لرزه را تجربه کردیم.

وی افزد: با توجه به این موضوع توجه به امر آموزش بسیار مهم است و جمعیت هلال احمر استان به عنوان یک عضو  کارگروه امداد و نجات مکاتبات خود را با دستگاه‌های اجرایی داشته و کار آموزش را به صورت جدی پیگیری می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج