مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: آخرین‌مهلت ارسال آثار برای شرکت در پنجمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت تا سی‌ام دی‌ماه سال جاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مرادعلی محمدی افزود: در بخش علمی، نگارش مقاله در محورهای تبیین شاخص‌های گفتمان رایج در میان خانواده‌های رزمندگان به‌ویژه همسران آن‌ها در دوران دفاع مقدس، ویژگی‌های زن حقیقی در گفتمان رهبری با تأکید بر مشارکت ایشان در نهضت بیداری اسلامی، است.

 وی در ادامه موضوعات نگارش مقاله در بخش علمی، گفت: همچنین علاقه‌مندان می‌توانند مقاله خود را با عنوان نقش تربیتی و انسان‌ساز زنان در شکل‌گیری شخصیت انسان‌های آزاد و مجاهد، مؤلفه‌های بارز سبک زندگی جهادی در دوران انقلاب و دفاع مقدس، نقش بانوان در تحقق تمدن نوین اسلامی با تأکید بر تأثیرپذیری از زندگی حضرت زهرا، مبارزات آزادی‌خواهانه زنان در بیداری اسلامی، نقش دختران جوان در پیشبرد اهداف مقابله با جنگ نرم، بخش ویژه بررسی شاخص‌های سلامت روان و افزایش امید به زندگی برای همسران جانبازان و اعصاب روان، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: برگزاری پنجمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت هم‌زمان با ولادت حضرت زهرا (س) است که عموم افراد می‌توانند آثار خود را برای شرکت در جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند که مقالات باید در بخش علمی بین 6 تا 20 صفحه با اندازه‌ی 14 نوشته شود و آثار در یک نسخه ورد و یک نسخه پی‌دی‌اف در قالب لوح فشرده به آدرس سازمان ارسال کنند.

محمدی بابیان اینکه آثار نویسندگان باید دارای نوآوری باشد، افزود: لازم است که در نگارش مقالات چارچوب علمی مقاله‌نویسی رعایت شود.

وی تصریح کرد: در بخش ادبی، هنری نیز علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در قالب شعر، داستانک، دل نوشته، عکس، فیلم مستند، تله‌فیلم (کلیپ)، پوستر و کتاب صوتی با موضوع زنان و مدافعین حرم، زنان، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مشارکت بانوان در مقابله با جنگ نرم، مشارکت بانوان در نهضت‌های بیداری اسلامی در کشورهای غرب آسیا، مشارکت بانوان، در تمدن سازی نوین اسلامی به دبیرخانه ارسال کنند.

این مسئول گفت: آثار تکراری و فاقد نوآوری داوری نمی‌شود و لازم به ذکر است که عکس و فیلم باکیفیت و وضوح عکس 300 دی بی آی باشد و مدت فیلم مستند حداقل 20 دقیقه و تله‌فیلم نیز حداقل در پنج دقیقه تولیدشده باشد، و برای تهیه پوستر از برنامه‌هایی نظیر فتوشاپ و کورل و... استفاده شود که اندازه‌ی تمام آثار 50 در 70 سانتی‌متر باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه در روز برگزاری همایش از افراد برتر با اعطای جوایز نفیس تقدیر می‌شود، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، خیابان شهید مطهری_ خیابان میرعماد پلاک 4 طبقه هفتم سازمان نشر و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، حوزه مدیریت فرهنگی و با به آدرس پست الکترونیکی osvehayesabr@Gmail.com و یار شماره فاکس 02188755860 ارسال کنند و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 887540 86 021 تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج