مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کرمانشاه گفت: ترانزیت 17 درصد از حجم کل کالا به داخل کشور در هشت‌ماهه‌ سال جاری در مرز پرویزخان انجام‌شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، بهمن خسروانی گفت: مرز پرویزخان به‌ عنوان دومین مرز فعال کشور ترانزیت یک‌میلیون و 27 هزار و 253 تن کالا به داخل کشور را در سال جاری به خود اختصاص داده است.

وی افزود: پس از بندر شهید رجایی، مرزهای پرویزخان بازرگان و شهید باهنر به‌عنوان فعال‌ترین مرزهای کشور درزمینهٔ  ورود کالاهای ترانزیت، 71 درصد از حجم ترانزیت کل کشور به آن‌ها اختصاص دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کرمانشاه تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مجموعاً 6 میلیون و 54 هزار و 740 تن کالا از 32 مرز فعال شامل 22 مرز زمینی و 10 مرز آبی در کشور ترانزیت شده است.

خسروانی گفت: طی هشت‌ماهه امسال مرز پرویزخان با جابجایی یک‌میلیون و 26 هزار و 391 تن کالا به بندر امام خمینی (ره) درزمینهٔ ی جابجایی کالا بیشترین حجم مسیرهای پرتردد را در بین مرزهای کشور به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: 71 درصد ترانزیت کالا مربوط به کالاهای غیرنفتی و 29 درصد دیگر متعلق به کالاهای نفتی است.

خسروانی در ادامه گفت: مازوت، برنج و قطعات اتومبیل عمده‌ترین کالاهای عبوری از مرزهای کشور هستند که مازوت بیشترین حجم جابجایی و ترانزیت کالا را داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج