فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: میزان کشف جرایم سایبری در استان اصفهان 47 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار معصوم بیگی در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک هفته وحدت و فرا رسیدن ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به ارائه گزارشی از عملکرد فرماندهی انتظامی استان در هشت ماهه امسال پرداخت.

وی از انهدام 120 باند سرقت در مدت 8 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: بیشترین باندها مربوط به سرقت منزل و مغازه با 23 باند، سرقت اماکن با 21 باند، سرقت داخل خودرو با 18 باند و سرقت به عنف با 17 باند بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از افزایش حدود 20 درصدی کشف علمی جرم در سال جاری خبر داد و گفت: حدود 87 میلیارد تومان اموال مردم از سارقان گرفته شده و به مردم مسترد شده است.

وی از کاهش 21 درصدی قتل در مدت هشت ماهه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه خبر داد و گفت:  در زمینه سرقت مسلحانه نیز کاهش 40 درصدی و آدم ربایی نیز 46 درصد کاهش داشته ایم.

وی گفت: کلاهبردار بزرگ استان اصفهان در حوزه واردات پوشاک در سال جاری در یکی از استان های شمالی توسط پلیس استان دستگیر شد  که میزان ارزش ریالی شکایت هایی که از این فرد شده است بالغ بر 12 میلیارد ریال  بوده است.

سردار معصومی با اشاره به فعالیت های خوب قرارگاه اقدام و عمل ذالفقار در سال جاری گفت: برنامه ریزی به منظور دستگیری متهمان و محکومان فرار بوده است که بیش از 400 نفر در اجرای طرح ذوالفقار 3 دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در مبارزه با قاچاق کالا نیز به کارهای انجام شده در این بخش اشاره کرد و گفت: تمرکز بر روی پرونده های بالای 100 میلیون تومان بود و برخورد با دانه درشت های قاچاق کالا راهبرد ناجای استان بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج