مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: در نخستین همایش همیاران گاز پنج هزار جانشین فرماندهی بسیج دانش آموزی در سطح مدارس استان به عنوان همیار گاز انتخاب شده اند که درفاز نخست 600 دانش آموز بسیجی با نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مصطفی علوی در نخستین همایش همیاران گاز بیان کرد: شرکت گاز استان اصفهان به عنوان یکی از دستگاه های پیشگام در آموزش نکات ایمنی و اصلاح الگوی مصرف با اجرای طرح ها و پروژه های زیربنایی، گام موثری در راستای ترویج فرهنگ مصرف ایمن و بهینه گاز برداشته است.

به گفته وی به منظور آشنایی دانش آموزان با نحوه استفاده صحیح و بهینه از گاز طبیعی این طرح به همت واحد روابط عمومی شرکت گاز، اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و سپاه  ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(ع) اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به اینکه ارائه آموزش های عمومی در جامعه و ایجاد فرهنگ مصرف بهینه گاز موجب کاهش حوادث و صرفه جویی درانرژی خواهد شد، گفت: در نخستین همایشی که برای آموزش همیاران گاز برگزار شد پس از آموزش نکات ایمنی، مخاطرات استفاده ناایمن از گاز طبیعی و آشنایی با وضعیت ذخایر و میزان مصرف گاز در کشور و استان اصفهان و همچنین بیان شرح وظایف همیاران گاز و اعطاء نشان "همیار گاز" به دانش آموزان اقدام گردید.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: اجرای این طرح نقشی مهم و تاثیر گذار در نهادینه کردن فرهنگ استفاده ایمن و بهینه از گاز طبیعی دارد.

علوی اظهار داشت: با توزیع بسته ها و اقلام آموزشی به دانش آموزان اهداف آموزشی شرکت گاز استان در زمینه رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه در سطح مدارس و در بین خانواده ها دنبال می شود.

وی به ایجاد دیدگاه صحیح نسبت به گاز در  بخش ایمنی و بهینه سازی مصرف انرژی در بین دانش آموزان اشاره کرد و افزود: اعطای  نشان همیار گاز به دانش آموزان و ترغیب آنان به انتشار مطالب آموخته شده با معرفی عنوان همیار گاز از مهم ترین اقدامات مورد نیاز به منظور حضور پر شور و مثمر ثمر دانش آموزان در این برنامه فرهنگی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: این شرکت به منظور عملی کردن شعار اصلاح الگوی مصرف، ترویج فرهنگ استفاده صحیح از گاز طبیعی و پیشگیری از خطر گاز گرفتگی، پیشنهاد طرح همیارگاز را در سال های قبل  در سطح مدارس استان اجرایی می کرد که به منظور افزایش اثر بخشی آن، این طرح  با نوآوری های جدید اجرایی گردید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج