به مناسبت روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، نماینده، ولی فقیه در هرمزگان و مسئولان استانی برگزار شد، گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور مقتدر خود را فراتر از مدار ۱۰ درجه در آب‌های اقیانوس هند با هدف حفاظت از خطوط مواصلاتی کشتیرانی ایران و حاکمیت آبی ایران تقویت می‌کند.

ناخدا یکم عرشه مجتبی محمدی افزود: با عنایت به تدابیر فرماندهی کل قوا توسعه و پیشرفت شناور‌های سطحی و زیر سطحی، پروازی و عملیات ویژه و تفنگداران برای حضور راهبردی در آب‌های آزاد در دستور کار است.

نماینده، ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز گفت: رمز صلابت و اقتدار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیروی از ارزش‌های الهی و توحیدی است.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: نیروی دریایی پس از انقلاب از وابستگی نظامی و امکاناتی به غربی‌ها خارج شد و اکنون در همه حوزه‌ها رو به پیشرفت است.

در پایان مراسم از یگان‌های نمونه و خانواده شهدای ناوچه سهند تجلیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج