مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با بیان اینکه ظرفیت وقف راهگشای همه مشکلات جامعه است، گفت: مهمترین نیازهای امروز جامعه احیای وقف و بیان نیازهای روز در حوزه وقف است .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده افزود: ساخت درمانگاه، مدرسه، کارخانه ها و کارگاه های تولیدی برای اشتغال جوانان، حوزه علمیه و هرچیزی که می توان از آن به نفع جامعه استفاده شود، بخشی دیگر از ظرفیت‌های وقف است.

علیزاده با بیان اینکه لازم است نیت‌های وقف به سمت احیای دین، علم و نیازهای روز هدایت شود گفت: آنهایی که با علما رابطه داشته‌اند، سعی کرده‌اند وقف عالمانه و آگاهانه داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در طول تاریخ اجازه ندادند که اهل بیت(ع) جامعه را هدایت و مردم را به سمت علم رهنمون کنند؛ اگر می‌خواهیم جامعه پابرجا و محکم و باسواد بماند باید در راستای علم و معرفت کوشید.

وی با بیان اینکه برپایی مجالس و اطعام عزاداران اهل بیت(ع) سر جای خودش اهمیت دارد گفت: مهمتر آن است که برای احیای اسلام و معارف دینی و ریشه کن شدن تبعیض و فقر از سنت حسنه وقف استفاده شود.

علیزاده خاطرنشان کرد: اگر انسان توشه آخرت را آماده کرده باشد، نگران مرگ نخواهد بود و وقف، از جمله راهکارهایی است که آدمی از طریق آن خودش را برای آن دنیا آماده می‌کند چرا که واقف ، تعلق خاطر به مال دنیا ندارد و مرگ را به راحتی می‌پذیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج