مدیر املاک وحقوقی راه و شهرسازی گیلان از رفع تصرف املاک و اراضی دولتی در شهرهای آستارا و صومعه سرا و بندر انزلی طی روز های اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رسول حسین پور با اعلام این خبر گفت: 4924 متر از اراضی ملی در شهرستان آستارا با حضور نماینده اجرای احکام و عوامل اجرایی کلانتری مرکزی و یگان امداد نیروی انتظامی آستارا و یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن گیلان رفع تصرف شد.

وی افزود: این زمین توسط شخصی بوسیله سیم خاردار وسنگ بلوک در شهر آستارا روبروی دانشگاه آزاد تصرف شده بود که باتلاش کارشناسان و مشاوران حقوقی این اداره کل در محاکم قضایی و دفاع از حقوق دولت و برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با پدیده زمین‌خواری، رفع تصرف گردیده وبه بیت‌المال بازگردانده شد.

وی هم چنین از تحویل  بنای تصرفی به مساحت ۲۷۰ متر در آستارا خبر داد و گفت: طی محکومیت شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو دادگستری آستارا با نیروهای یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان بنای تصرفی به مساحت ۲۷۰ متر بدون هیچ قید و شرطی تحویل گرفته شد.

حسین پور گفت: در شهرستان صومعه سرا نیز تحویل چهار واحد خانه سازمانی و در بندر انزلی یک واحد خانه سازمانی خلع ید شد.

مدیر املاک وحقوقی راه و شهرسازی گیلان با قدردانی ازهمکاری خوب دستگاه قضایی در دفاع از حقوق دولت گفت: کار  شناسایی و پی گیری حقوقی در جهت رفع تصرف اراضی دولتی به سرعت و با دقت در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج