نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: اگرچه مقر داعش با تلاش های سپاه و درنتیجه وحدت ازبین رفت ولی چنانچه تفکر داعشی نابود نشود بار دیگر اسلام به خطر می افتد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نمازجمعه این هفته ارومیه تصریح کرد: اگرچه مقر داعش با تلاش های سپاه و درنتیجه وحدت ازبین رفت ولی چنانچه تفکر داعشی نابود نشود بار دیگر اسلام به خطر می افتد.

وی اظهارکرد: بر علمای شیعه و سنی وظیفه است تا با این تفکر مبارزه کرده و ریشه آن را نابود کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به هفته وحدت تصریح کرد: پیامبر محور وحدت بوده و لازم است در ایام ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام جشن های باشکوهی از سوی شیعه و سنی در کشور برپا شود.

سلفی ها و تکفیری ها جشن بر پیامبر را به صراحت حرام می دانند

وی گفت: سلفی ها و تکفیری ها جشن بر پیامبر را به صراحت حرام می دانند و بر مسلمین واجب است با برگزاری جشن و سرور در این هفته، وحدت موجود بین شیعه و سنی را بیش از پیش محکمتر کنند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: دشمنان درصدد هستند تا با ایجاد تفرقه بر مسلمانان حکومت کنند.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه امروزه جهان اسلام نیاز مبرم به وحدت دارد تصریح کرد: هرکس با بیان مسئله کرد و ترک، شیعه و سنی بخواهد ایجاد تفرقه کند بی شک در مسیر دشمنان اسلام حرکت می کند.

وی برلزوم داشتن حسن ظن دربین اعضای خانواده تاکید کرد و سوظن را مسئله ای مذموم دانست و افزود: متاسفانه گمان بد دربین جامعه زیاد است ولی اعضای خانواده نسبت به هم از گمان بد و سوظن پرهیز کنند، چراکه باعث ازبین رفتن آرامش در خانواده می شود.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به مسئله قیامت و معاد اظهار کرد: آغاز قیامت آنی و ناگهانی خواهد بود و براساس آیات و روایات آخرالزمان، بادمیدن نفخ صور آغاز می شود و انسانها برای حساب اعمال خود محضرالهی حاضر شده و خداوند بین جماعت ازروی عدالت حکم می کند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج