فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه اصناف ویترین جامعه و در معرض دید همگان قرار دارند از آنها به عنوان بخشی از فرآیند تولید امنیت در جامعه یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی در نشست مشترک با رئیس و اعضای اتاق اصناف استان اصفهان گفت: اصناف ویترین جامعه و در معرض دید همگان قرار دارند و به همین دلیل امنیت آنها از اهمیت بالایی برای پلیس برخوردار است.

وی با بیان اینکه اصناف بخشی از فرآیند تولید امنیت در هر شهر و کشوری است تصریح کرد: عدم وجود امنیت در این بخش می تواند ترویج دهنده عدم احساس امنیت در بین شهروندان باشد.

این مقام مسوول گفت: اتحادیه های صنفی بایستی در جهت ترویج و توسعه شهر هوشمند که از مؤلفه های آن ارتقای استفاده از تجهیزات الکترو نیکی در سطح اماکن تجاری و استفاده از ظرفیت مؤسسه های خدمات حفاظتی و مراقبتی انتظام است تلاش کنند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه وجود امنیت در بخش اصناف می تواند در توسعه نظم و امنیت و در جامعه و افزایش احساس امنیت شهروندان مؤثر باشد افزود: در این زمینه پلیس اصفهان آماده ارتقای همکاری ها در بخش آموزش همگانی، مشارکت عمومی، ساماندهی صنوف فاقد پروانه و توسعه بازرسی های هدفمند و مشترک از واحدهای صنفی است.

فرمانده انتظامی استان  اصفهان از تشکیل کارگروه های تخصصی مشترک به تفکیک صنوف خبر داد و گفت: در این کارگروه ها مشکلات صنوف مختلف در حوزه های امنیتی و انتظامی مورد بررسی و به صورت تخصصی رسیدگی می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج