مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: زلزله یکی از چهار بحران اصلی خوزستان و بیش از نیمی از اقلیم خوزستان روی گسل‌های زلزله‌خیز قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کیامرث حاجی‌زاده  در حاشیه نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس که امروز (8آذر) در اهواز برگزار شد، بیان داشت: برگزاری این مانور به دو دلیل اهمیت دارد؛ نخست اینکه قشر دانش‌آموزی از اهمیت خاصی برخوردار است و مدارس محل تجمع جمع زیادی از هموطنان ما است که اگر در این حوزه به بحث ایمنی برای پیشگیری و همچنین آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی توجه نشود با تلفات زیادی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: همچنین به دلیل اینکه دانش‌آموزان قشر جوان و آینده‌ساز مملکت هستند از لحاظ کیفیتی در رتبه نخست قرار دارند، بنابراین مقاوم‌سازی، بازسازی و در نهایت آمادگی در مدارس برای مقابله با زلزله اهمیتی بسزایی دارد.

حاجی‌زاده گفت: بیش از نیمی از اقلیم خوزستان روی گسل‌های زلزله‌خیز قرار دارد و مرتبا شاهد وقوع زمین‌لرزه‌هایی در سطح استان هستیم بنابراین زلزله یکی از چهار بحران اصلی خوزستان است که همین امر لزوم آمادگی همه دستگاه ذی‌‌ربط را واجب‌تر می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم، مسئولین و نیروهای امدادی خوزستان در زلزله کرمانشاه مدال افتخارآفرین دیگری نصیب خود کردند و در رأس استان‌های خدمات‌رسان قرار گرفتند و در حال حاضر ادامه مسیر در سر پل سر ذهاب در دست نیروهای هلال احمر خوزستان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج