دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: روابط میان زن و مرد در فرهنگ اسلامی بر مبنای جانفشانی و ایثارگری شکل گرفته است اما در فرهنگ غربی این روابط بر اساس تضاد و رقابت است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، آیت الله اراکی در همایش ملی بانوی فضیلت در سنندج، تبعیض، ظلم، فقر، جهل و جنگ را از ویژگی های یک جامعه متمرد و مستکبر دانست و افزود: در جوامع غیر اسلامی و غربی فساد و تعرض نهادینه شده است.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ حاکم بر جامعه اسلامی را با فرهنگ حاکم بر جوامع غربی متفاوت است، اظهار کرد: این فرهنگ موجب از هم گسیختگی بنیان خانواده ها در غرب شده است.
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: حضرت خدیجه (س) نقش بارزی در جامعه اسلامی داشتند و زمینه تحولات زیادی را در این جامعه فراهم کردند.
وی با اشاره به ویژگی های بارز حضرت خدیجه (س) همسر پیامبر بزرگوار اسلام (ص) گفت: آن حضرت نقش مهم و اساسی در تاسیس جامعه اسلامی ایفا کرده است.
وی اظهار کرد: منابع تاریخ اسلام بیانگر آن است که حضرت خدیجه (س) قبل از ازدواج با پیامبر یکی از برترین، برجسته ترین و ثروتمندترین زنان دوران خود بوده است.
آیت الله اراکی افزود: آن بانوی بزرگوار ایثارگرانه تمام ثروت و اموال خود را در اختیار حضرت محمد (ص) قرار داد.
وی ادامه داد: حضرت خدیجه (س) نقش برجسته و پرنگی در تاریخ اسلام داشته است اما شخصیت واقعی این بانوی بزرگوار بدرستی تبیین نشده و مظلوم واقع شده است.
وی یادآور شد: قرآن مجید همسران پیامبر را مادران جامعه اسلامی معرفی کرده است و حضرت محمد(ص) پدر حقیقی جامعه اسلامی است.
به گفته آیت الله اراکی، جامعه اسلامی که بوسیله پیامبر بزرگوار اسلام پایه گذاری شده است هویت واحده است و در این جامعه فرمانروایی و پادشاهی از آن خداست.
بیش از 70 مقاله به دبیرخانه همایش ملی بانوی فضیلت راه یافته که از این تعداد هفت مقاله به عنوان مقالات برتر معرفی شد.
در پایان از برگزیدگان این همایش با اهدا لوح و هدایایی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج