رقابت های دووصحرانوردی جوانان و بزرگسالان دختر کشور به مناسبت هفته بسیج و ۵۴۰۰ شهید کردستان با قهرمانی خراسان رضوی و تهران در مریوان پایان یافت و تیم کردستان در بخش جوانان سکوی سوم این مسابقات را تصاحب کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، رقابت های دووصحرانوردی جوانان و بزرگسالان دختر کشور ظهر روز پنج شنبه دوم آذرماه با قهرمانی خراسان رضوی و تهران در مریوان پایافت یافت.

این مسابقات با حضور 18 استان سراسر کشور به مناسبت هفته بسیج و ۵۴۰۰ شهید استان کردستان به مدت یک روز برگزار شد.

بر اساس این گزارش، 120 دونده از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، فارس، کرمانشاه، ایلام، همدان، تهران، البرز، مرکزی، قزوین، مازندران، گیلان و اصفهان در مسافت های شش و 10 کیلومتر به رقابت پرداختند.

در پایان در رده سنی جوانان، سمیرا خداترس از خراسان رضوی نشان طلا را بر گردن آویخت و بر سکوی نخست ایستاد و  زهرا آهنی نیز از خراسان رضوی دوم شد و زینب نوروزی از زنجان در جایگاه سوم قرار گرفت.

در نتیجه تیمی، خراسان رضوی سکوی اول را فتح کرد، اصفهان عنوان دوم را به دست آورد و تیم کردستان نیز سکوی سوم را فتح کرد.

در بخش بزرگسالان، پریسا عرب از تهران نشان طلا را به خود اختصاص داد، زینب منصوری از فارس مدال نقره را از آن خود کرد و نرگس خانی از تهران نشان برنز را کسب کرد.

در نیجه تیمی، تهران بر سکوی نخست تکیه زد، فارس عنوان دوم را به دست آورد و تیم همدان جایگاه سوم این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

گفتنی است، رقابت های دووصحرانوردی جوانان و بزرگسالان دختر کشور با حضور مدیر کل ورزش و جوانان کردستان، نایب رئیس و دبیر فدراسیون برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج