نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به شکست داعش، گفت:ارزش این پیروزی فوق‌العاده است و در واقع شکست داعش، شکست آمریکا و برنامه‌های منطقه‌ای استکبار جهانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل از اهالی استان به خاطر کمک‌رسانی فوق‌العاده به زلزله‌زدگان کرمانشاه تشکر نمود و اضافه کرد: از طرف خودم و اهالی استان از ملت بزرگ ایران، سپاه، بسیج، ارتش، هلال احمر، کمیته امداد و نیروی انتظامی تشکر ویژه دارم. 

وی انقراض مجموعه ناپاک داعش را که به دست سپاه معظم و رزمندگان بسیجی و مدافعان حرم صورت گرفت به تمام دوست‌داران اهل بیت، انسانیت، عقلانیت، صلح و امنیت جهانی و امنیت کشور، رزمندگان، سپاهیان و سردار بزرگ اسلام سردار سلیمانی و مخصوصا مقام معظم رهبری تبریک گفت و افزود: شکست اصلی برای کسانی است که داعش را درست کردند و آنها عبارتند از آمریکا، بخشی از کشورهای اروپایی، کشورهای مرتجع منطقه، مفتیان وهابی و امپراطوری رسانه‌ای غرب و دستگاه‌های تبلیغاتی مرتجعین. 

عاملی ادامه داد: شکست داعش، شکست این حامیان عمده جهانی و منطقه است؛ لذا ارزش این پیروزی فوق‌العاده است و در واقع شکست داعش، شکست آمریکا و برنامه‌های منطقه‌ای استکبار جهانی است. 

امام جمعه اردبیل اظهار داشت: این پیروزی را باید بطور خاص به مقام معظم رهبری تبریک گفت که با تیزبینی و آینده‌نگری خاص سنگر مبارزه با داعش را در خارج از مرزها تعیین کردند. 

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها به تحرکات موذیانه عربستان در منطقه و تهدید ایران توسط این رژیم اشاره کرد و گفت: این عصبانیت و حرکت‌های غیرمنطقی عربستان برای انقراض داعش و از بین رفتن 300 میلیارد دلار این کشور در سوریه و ناکام ماندن در یمن و هدر شدن بیش از 10 میلیارد دلار این رژیم در یمن نیست، بلکه علت اصلی این است که در عربستان نسل جدیدی پدید آمده که در اثر مسافرت‌های خارجی برای تحصیل و در اثر بهره‌مندی از اینترنت با تفکری تربیت یافته‌اند که تحمل جامعه سنتی قبیله‌ای عربستان و افکار تاریک وهابیت و چپاول بیت‌المال توسط شاهزاده‌ها را بر نمی‌تابند و اگر کار به همین منوال پیش برود با نزاع شاهزاده‌ها بر سر قدرت، فروپاشی دولت سعودی حتمی است. آنها چاره را در درست کردن دشمنی موسوم به ایران و مذهبی کردن دعوا در منطقه می‌بینند.

ایران هیچ دخالتی در ارسال موشک به یمن ندارد

وی با یادآوری بیانیه سازمان ملل که ایران هیچ دخالتی در ارسال موشک به یمن ندارد، گفت: وقتی ارتش عربستان قادر به مقابله با شبه نظامیان یمن نیست، نباید از حمله به ایران صحبت کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج