رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان در جلسه هماهنگی مدیریت بحران این شهرستان با ارائه آماری از سنگ تمام اصفهانی‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، شهریار انصاری در نشست هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان اصفهان اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر همیشه آماده خدمت‌رسانی بوده است و هر جا نیاز به امداد بود نیروی‌های هلال‌احمر در خط مقدم بوده‌اند.

وی با بیان این که در کشوری زندگی می‌کنیم که مردمش حس نوع دوستی قوی دارند، بیان کرد: مردم ایران هر جا نیاز بوده حتی جلوتر از مسؤولان حضور داشته‌اند که نمونه آن همراهی و همدلی با جمعیت هلال‌احمر در زلزله غرب کشور بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان با اشاره به فعالیت جمعیت هلال احمر در جریان زلزله غرب کشور در چند بخش گفت: در مرحله اول علی رغم اینکه استان اصفهان معین کرمانشاه نبود به علت وسعت حادثه، اعلام نیاز و آمادگی نیروهای جمعیت اصفهان، تیم های امدادی در ساعات اولیه بعد از حادثه به کرمانشاه اعزام شدند و عملیات امدادرسانی را انجام دادند و در حال حاضر نیز مسئولیت منطقه ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف  به هلال احمر استان اصفهان واگذار شده است، تیم های درمان اضطراری از دیروز به منطقه اعزام شده و تیم های جدید از هفته بعد وارد کرمانشاه می شوند.

وی مرحله دوم اقدامات هلال‌احمر را پشتیبانی ، جمع آوری و ارسال کمک‌های مردمی دانست و تأکید کرد: در ۳۰نقطه از شهر اصفهان و شهر های کوهپایه ، ورزنه و هرند پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی شروع به کار کردند که در این ۹روز بیش از ۵۰۰ نفر از جوانان داوطلب هلال احمر از ۸ صبح تا ۸ شب به جمع آوری کمک ها و انتقال آن ها به انبارهای هلال احمر مشغول بودند و در بعضی از نقاط مانند میدان احمدآباد شهر اصفهان، تا ساعت 12 شب جمع‌آوری کمک‌های مردمی ادامه داشت.

شهریار انصاری ادامه داد: همچنین در این مدت اعضای این جمعیت و نیروهای داوطلب مردمی به همراه نیروهای سازمان هایی همچون شهرداری و ارتش در امر تفکیک، بسته بندی و بارگیری اقلام مورد نیاز هموطنان زلزله زده سنگ تمام گذاشتند و روزانه ۶۰۰نفر در آماده سازی کمک های مردمی جهت ارسال کمک کردند و جمع‌بندی ما طی 9 روز گذشته این بود که بیش از 420 دستگاه کامیون ایسوزو ، نیسان و وانت کمک‌های مردمی منتقل شده از سطح شهر  به مراکز شمال ، جنوب و ستاد هلال احمر را به انبار های این جمعیت فرستاده تا بر اساس نیاز منطقه زلزله زده  بارگیری و ارسال گردد .

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان با بیان این که در حال حاضر اولویت کمک به زلزله زدگان با کمک‌های نقدی است ، خاطرنشان کرد: تا کنون  8 هزار و 500 دستگاه چادر، بیش از 30 هزار تخته پتو، بیش از  هزار و 300 شعله والور، 3 هزار وسایل گرمایشی، بیش از 8 هزار و 500 تخته موکت و فرش، بیش از 90 هزار قوطی انواع کنسرو، بیش از 58 تن برنج، بیش از هزار و 300 جفت کفش، 50 هزار لباس گرم، 45 هزار انواع اقلام بهداشتی، حدود 115 هزار شل آب معدنی، بیش از  3 هزار و 500 بسته خرما و چند ده هزار نان و نان خشک توسط هلال احمر استان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

وی با اشاره به ارسال بیش از 5 هزار ست ظروف آلومینیومی عنوان کرد: مجموع این وسایل در قالب 210 دستگاه تریلر و کامیون و 2 هواپیما به منطقه اعزام شده است.

انصاری با اشاره به اعزام تیم‌های حمایت روانی به منطقه زلزله‌زده تصریح کرد: از خود کمک‌های مردمی بیش از 3 هزار و 500 اسباب بازی، 3 هزار و 500 لوازم التحریر برای این تیم‌های حمایت روانی اعزام شده است تا به بازگشت مردم بویژه کودکان و نوجوانان  به روزهای عادی کمک کنند.

وی از استقرار ۵ موکب اصفهانی در منطقه زلزله زده جهت تهیه و پخت غذای گرم خبرداد و گفت: با توجه به نیاز منطقه در صورت تمایل همشهریان اصفهانی برای برپایی موکب می تواند هماهنگی های لازم را با هلال احمر انجام دهند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان با تأکید بر اینکه استان اصفهان در کمک به مردم زلزله زده پیشتاز بود ، گفت: رقم کشوری کمک های اهدایی به مردم کرمانشاه تا امروز ۳۷ میلیارد تومان بود که قطعا مردم اصفهان سهم بالایی دراین کمک ها دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج