مدیر عامل منطقه آزاد انزلی از ارائه فرصت های حضور در نمایشگاه های معتبر به صورت رایگان به سرمایه گذاران صادرکننده منطقه خبر داد و افزود: برای حمایت از صادرکنندگان و تولیدکنندگان هزینه های حضور در نمایشگاه های خارجی معتبر را سازمان منطقه آزاد انزلی از اختیارات خود پرداخت می کند و این طرح صرفا به واحد های تولیدی و صادراتی که رشد مناسبی داشته اند تعلق می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا مسرور با تقدیر از تلاش فعالان اقتصادی و صادرکنندگان منطقه اظهار داشت: صنعت مشکل ترین بخش اقتصاد کشور  است و از کسانی که در این عرصه اقدام به تولید و صادرات می کنند قدردانی می کنم چرا که معتقدم از نخبگان اقتصادی کشور هستند.

مدیرعامل سازمان  با اشاره به بسته حمایتی که در راستای توسعه صادرات کشور از طریق دولت تدوین و ابلاغ شده است تاکید کرد: ارائه تسهیلات بانکی، حمایت صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه، تسهیل در ارائه روادید تجاری و حمایت از حضور شرکتهای تولیدی در نمایشگاه های بین المللی بخشی از سیاستهای این بسته حمایتی است و با توجه به تجربه جهانی برای حمایت از صادرات کسب و کارهای کوچک در کشور نیاز به فعال شدن شرکت های مدیریت صادرات و مراکز فروش در سایر کشورها را داریم.

مسرور با بیان برنامه های حمایتی و ارائه مشوق های صادراتی از سوی سازمان متبوع خود اظهار داشت: در بسته جدید حمایت از صادرات که حدود 2 ماه پیش از سوی هیات دولت ابلاع شد، موضوعات مهمی همچون ارائه تسهیلات بانکی مناسب به خوبی در نظر گرفته شده است و واحد های تولیدی و صادراتی که بیش از یک میلیون دلار صادرات انجام می دهند مشمول جوایز مالیاتی خواهند شد.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان با اشاره به لزوم تدوین قوانین متناسب با فعالیت های واحد های تولیدی و صادراتی به منظور افزایش صادرات بیان کرد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم با توجه به وظایف و راهبرد مناطق آزاد در تصویب قوانین جدید تضاد احتمالی آن قوانین با قوانین مناطق آزاد را تعیین تکلیف کنند و قوانینی  متناسب با ماهیت و ماموریت این مناطق مصوب شود.

وی افزود: اجرای درست قوانین بدون تفسیر شخصی بسیار حائز اهمیت است  و نباید فردی یا دستگاهی چرخه صادرات را کند کند و می بایست با کسانیکه چرخه صادرات را کند می کنند برخورد جدی کرد تا شاهد رونق صادرات در سطح مناطق آزاد باشیم.

 مسرور با اشاره به  انتخاب 27 کشور به عنوان بازار هدف صادراتی ایران که کشورهای هدف این منطقه نیز در میان آنان قرار دارند عنوان کرد: در چهار سال گذشته با اعمال قوانین و معافیت های مناطق آزاد در این منطقه و توسعه زیرساخت ها رشد مناسبی در شاخص های اقتصادی داشتیم.

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی گفت: افزایش مستمر صادرات نشان دهنده وجود فضای مناسب کسب و کار در منطقه  است و میزان صادرات و صادرات مجدد در  8 ماه سال جاری در این منطقه به 260 میلیون دلار رسیده که این امر بیانگر مهیا بودن شرایط مناسب سرمایه گذاری برای واحد های تولیدی در این منطقه است.

وی افزایش دانش فعالان اقتصادی به منظور مدیریت در دوران رکود و رونق را لازمه  فعالیت و صادرات دانست و تاکید کرد: واحد های فعال باید مدیریت خود را با توجه به دوران رونق و دوران رکود تنظیم و هدایت کنند تا در تامین منابع مالی با مشکل مواجه نشوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج