معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: تشکیل بسیج جهانی و اتحاد تشکل‌های بسیجی با هدایت‌های عالمانه مقام معظم رهبری نقشه‌های شوم تکفیری‌ها و در راس آن‌ها گروهک تروریستی داعش را نقش بر آب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان در آیین افتتاحیه سی ‌و ششمین دوره مسابقات سراسری برادران پایور و وظیفه و شانزدهمین دوره مسابقات سراسری خواهران شاغل نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: فرهنگ و تفکر بسیج و بسیجی همان فرهنگ و تفکر قرآنی است و به دنبال گسترش این فرهنگ در سراسر دنیا هستیم و یک نمونه بارز ثمرات و اندیشه جهانی بسیج را در عراق و سوریه شاهد بودیم و با هدایت‌های مقام معظم رهبری و رشادت‌های پاسداران جبهه مقاومت و شهدا و ایثارگران مدافع حرم گروهک تروریستی داعش برای همیشه از صفحه روزگار محو شد.

وی افزود: جمع‌آوری نیروهای مردمی در کنار هم از کشورهای مختلف همچون ایران، سوریه، عراق، لبنان و دیگر کشورها از نگاه بزرگانی همچون سیدحسن نصرالله در حد یک رویا بود، اما با تفکر سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده ولایی سپاه قدس این امر محقق شد و شاهد تشکیل بسیج جهانی در منطقه بودیم و این اتحاد جوامع بسیجی با هدایت‌های عالمانه مقام معظم رهبری نقشه‌های شوم تکفیری‌ها و در راس آن‌ها گروهک تروریستی داعش را نقش بر آب کرد.

حجت‌الاسلام محمدرضا ولایی نیز در این مراسم گفت: قرآن کریم بهترین یاور و راهنما بوده و مایه هدایت اُمت‌ها است و به فرموده پیامبر اکرم(ص) این کتاب آسمانی برترین هدایت‌کننده است.

وی افزود: هدف و اهداف قرآنی مقدس است و وقتی دارای ارزش می‌شود که تاثیرات آن در عمل دیده شود و تنها به برگزاری مسابقه خلاصه نشود.

مسئول مرکز تداوم عقیدتی سیاسی سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه متاسفانه کوتاهی‌های زیادی در حق قرآن کریم شده است، خاطرنشان کرد: شکایت قرآن کریم از ما در این عالم و عالم آخرت هست و باید به‌گونه‌ای در تغییر مسیر غلط فعلی گام برداریم که ضمن جبران خطاهای گذشته، موجبات رضایت قرآن و صاحب قرآن را فراهم آوریم.

ولایی گفت: در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال ترویج سبک زندگی قرآنی در میان خانواده‌های پرسنل این مجموعه هستیم و در گام بعد هم می‌خواهیم که این نوع سبک در سایر آحاد جامعه ترویج یابد و امیدواریم که در گام‌های بعدی شاهد تاثیرات شگرفی در حوزه قرآن و عترت باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج