مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: ​۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک‌های مردم استان گلستان به زلزله‌زدگان کرمانشاه توسط کمیته امداد استان گلستان جمع‌آوری و راهی کرمانشاه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان گلستان، امان اله حسین پور، بابیان اینکه از هیچ کمکی به زلزله‌زدگان دریغ نخواهیم کرد، اظهار داشت: این نهاد از ساعات نخستین این حادثه دردناک کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و تاکنون 750 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم این استان را برای حادثه دیدگان زلزله‌زده غرب کشور ارسال کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان با اعلام اینکه از این میزان 700 میلیون تومان کمک غیرنقدی و 50 میلیون تومان کمک نقدی بود، افزود: این کمک‌ها شامل پتو، چادر مسافرتی، البسه، مواد غذایی، آب‌معدنی و مواد خوراکی است.

مشارکت‌های مردمی 

حسین‌پور بابیان اینکه تاکنون 12 کامیون، شش دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه تریلی از مشارکت‌های مردمی شامل اقلام ضروری به کرمانشاه ارسال‌شده است، گفت: مردم استان گلستان کمک‌های خود را از طریق 45 پایگاه این نهاد و 42 مرکز نیکوکاری اهدا کردند.

وی با اشاره به اینکه یک روز حقوق و مزایای کارکنان کمیته امداد استان گلستان برای کمک به آسیب دیدگان حادثه تلخ و اندوه‌بار زلزله غرب کشور به‌صورت داوطلبانه اختصاص‌یافته است، گفت: زلزله غرب کشور سبب شد صدای همدلی در کشور طنین‎انداز شود به صورتی که اقوام ترکمن، فارس، سیستانی، بلوچ، کرد و لر به کمک برادران و خواهران کرمانشاهی خود شتافتند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان با اعلام شماره‌حساب برای کمک به زلزله‌زدگان غرب کشور گفت: هم استانی‌های عزیز می‌توانند از طریق شماره‌حساب 9999 بانک ملی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سامانه آنی پرداخت #017*8877* توسط موبایل کمک‌های خود را پرداخت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج