استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه دست اندازی و و طولانی کردن بروکراسی اداری بی‌مورد در روند اخذ مجوز و عملیات اجرایی پروژه و طرح‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغالزا سرمایه گذاران توسط دستگاه‌های اجرایی پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج،  علی محمد احمدی بعد از ظهر امروز  در نشست مرکز خدمات سرمایه‌گذاری که با حضور مدیران برگزار شد، با بیان این که باید فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان را به خوبی معرفی کنیم، اظهار کرد: نباید برای این کار سنگ بزرگ بردارین و نباید با توهم و رؤیا به دنبال سرمایه‌گذاری باشیم.

این مسوول در بخش دیگری از اظهارات خود با تأکید بر این که باید قبل از هر چیز مدیران عزم خود را برای رفع مشکلات بگذارند افزود: سرمایه‌گذاری آمده و ریسک کرده لذا باید فرصت را برای سرمایه‌گذار به صورت نسبی هم که شده فراهم کنیم.

وی در ادامه با اشاره به این که تعداد 100 فرصت سرمایه‌گذاری در استان شناسایی شده است افزود: تعداد 9 طرح از این تعداد، طرح‌های ویژه سرمایه‌گذاری هستند.

احمدی تصریح کرد: برخی از این طرح‌ها مشکل خوراک دارند و برخی هم مشکل تضمین دارند که باید این مشکلات را برای رفع دغدغه‌های آن‌ها جهت سرمایه‌گذاری در استان برطرف کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با سرمایه گذاران هستند، گفت: برای حضور سرمایه گذاران در این استان فرش قرمز پهن می‌کنیم.

وی تصریح کرد: هرگونه دست اندازی و و طولانی کردن بروکراسی اداری بی‌مورد در روند اخذ مجوز و عملیات اجرایی پروژه و طرح‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغالزا سرمایه گذاران توسط دستگاه‌های اجرایی پذیرفتنی نیست.

وی با تاکید بر اینکه البته همکاری مدیران با سرمایه گذاران منوط به رعایت قوانین از جمله مائل زیست محیطی و عدم تضییع حق فرد یا افرادی است، عنوان کرد: اینکه یک فرد به عنوان سرمایه گذار نمی‌تواند یک طرح را به سرانجام مقصود برساند، حسابش از سرمایه گذاری که دغدغه دارد و هدفش راه اندازی یک طرح بزرگ یا کارگاه بوده، جدا است.

احمدی حفظ نکات ایمنی در زمینه اجرای طرح‌های گردشگری به دقت بررسی شود، ابراز کرد: برخی با اجرای برخی پروژه‌ها هدف غیر از تولید، اشتغال و رونق اقتصاد دارند بلکه دنبال تملک اراضی منابع ملی هستند.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه آماده هرگونه همکاری برای اجرای طرح " تولید گازوئیل و بنزین از گاز" هستیم، افزود: سرمایه گذار تا پایان آذرماه زمین محل مورد نظر را تسطیح، فنس کشی و ...کنند تا به یقین برسیم عزم برای اجرای این پروژه جدی است زیرا برخی افراد اول خوراک می‌گیرند و بعد دنبال بازار هستند.

احمدی با تاکید بر اینکه سنگ بزرگ نشانه نزدن است، بیان کرد: اینکه بگوییم همه چیز گل و بلبل است صحیح نیست و باید اول به فکر رفع مشکلات پروژه های موجود در استان از جمله پتروشیمی‌ها و سیمان باشیم.

وی اولویت اول خود را به سرانجام رساندن طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام اقتصادی عنوان کرد و گفت: 9 فرصت سرمایه گذاری دارای قابلیت سرمایه گذاری خارجی مشخص شده در استان را به جدیت پیگیری کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج