قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در مجموع در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 77 میلیون دلار صادرات انواع محصولات و ادوات کشاورزی از استان اصفهان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مهرداد مرادمند در ارتباط با آخرین وضعیت صادرات محصولات کشاورزی با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی استان اصفهان در بخش کشاورزی اظهار کرد: استان اصفهان دارای مزیت‌های زیادی در بخش کشاورزی است که می‌تواند از آنها بهره ببرد.

وی گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 16 میلیون و 64 هزار کیلوگرم انواع حیوان زنده و محصولات دامی به ارزش بیش از 34 میلیون و 164 هزار دلار از استان صادر شده است که این میزان 15 درصد کاهش وزنی و یک درصد کاهش ارزش دلاری نسبت به هفت ماهه نخست سال 95 را نشان می‌دهد.

مرادمند افزود: بیش از 13 میلیون و 538 هزار کیلوگرم انواع محصولات غذایی به ارزش بیش از 18 میلیون دلار، سه هزار و 500 کیلوگرم انواع چربی‌ها و روغن‌های نباتی و حیوانی به ارزش بیش از هشت هزار و 750 دلار و بیش از چهار میلیون دلار محصولات صنایع شیمیایی و صنایع وابسته از استان اصفهان صادر شده است.

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان کرد: در زمینه صادرات ماشین‌آلات کشاورزی نیز طی هفت ماهه نخست 96 شاهد صادارت بیش از یک میلیون دلار انواع ماشین‌آلات بودیم که نسبت به مدت مشابه سال 95 بیش از 48 رشد صادرات در این بخش را شاهد هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج