معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در ششمین دوره جشنواره جابربن حیان که در شهر مشهد برگزار شد، رضا پور رحیمی و ملینا عباسپور عنوان های برتر را از آنِ خود کردند.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، سیروس محمدی  با اعلام این خبر گفت: در بخش طراحی و ساخت که گیلان با 4 اثر شرکت کرده بود، رضا پور رحیمی با پروژه " پادری نظافتچی" توانست با امتیاز 33/ 71  عنوان برتر را کسب کند.

وی افزود: در قسمت آزمایش که با سه اثر در جشنواره حضور داشتیم، ملینا عباسپور با طرح " اثر امواج موبایل بر هورمون های نازایی " با کسب 33/ 70 امتیاز، مقام برتر مسابقات را از آنِ خود کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در سال تحصیلی گذشته ، 19 هزار  اثر از 80 هزار دانش آموز در جشنواره منطقه ای  جابربن حیان در قالب گروههای چند نفره و پروژه های طبقه بندی، نمایش علمی، ( مدل و تحقیق ) ، طراحی و ساخت شرکت کردند که حدود 50 درصد جمعیت دانش آموزی در مقطع ابتدایی را شامل می شود.

گفتنی است از 19 هزار اثر شرکت کننده در بخش مناطق، 35 اثر برتر به جشنواره استانی جابربن حیان راه یافت که در نهایت 7 اثر برتر به مسابقات کشوری جابر بن حیان معرفی شد.

استان گیلان 375 هزار دانش آموز دارد که 188 هزار و 211 نفر در مقطع ابتدایی درس می خوانند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج