رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشیم، گفت: رفع مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر از جمله وظایف دانشگاه بوده که همواره بر این امر تاکید داریم.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، ایرانی خواه در جلسه ستاد دانشجویان شاهد و شورای هماهنگی امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به نامه سردار حاج قاسم سلیمانی به مقام معظم رهبری در خصوص نابودی داعش، گفت: اقدامات مستشاری جمهوری اسلامی در منطقه موجب شد تا این شجره خبیثه از بین رفته و قدرت جمهوری اسلامی به پایه گذاران داعش که آمریکا و صهیونیست ها و نوکران آنها در منطقه یعنی وهابیون هستند، نشان داده شود.

وی افزود: این امر محقق نمی شد، جز با توجه به فرهنگ ایثار و شهادت که با افتخار باید بگوییم این فرهنگ در بین مسئولان، اساتید و دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی قم و همچنین جامعه پزشکان و پرستاران قابل مشاهده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه باید در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشیم، گفت: رفع مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر از جمله وظایف دانشگاه بوده که همواره بر این امر تاکید داریم.

ایرانی خواه با تاکید بر الگو بودن جامعه شاهد و ایثارگر گفت: دانشجویان و اساتید شاهد و ایثارگر در دانشگاه، الگو هستند و باید همواره این نقش الگویی خود را ایفا کنند.

خسرو بیگی مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه ابراز داشت: یکی از وظایف این ستاد رسیدگی به امور خانواده شهدا و فرزندان شاهد و ایثارگر است که این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و آن‎را وظیفه خود می دانیم.

وی عنوان کرد: 223 دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند که اغلب آنها دانشجویان نمونه و فعال در عرصه تحصیلی به شمار می روند.

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز در این جلسه گفت: برگزاری این جلسات و آن هم در سطح رئیس و معاونان دانشگاه، امر بسیار مهم و موثری است که از مسئولان امر به منظور تشکیل این جلسه قدردانی می کنم.

حجت الاسلام ناظمی گفت: دانشگاه علوم پزشکی قم در زمینه توجه به دانشجویان شاهد و ایثارگر اقدامات ارزشمندی انجام داده که همین امر موجب رشد و شکوفایی علمی میان این دانشجویان شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج