سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان گفت: در اثر واژگونی تریلر و برخورد آن با شبکه برق فشار قوی هر دو سرنشین به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده بودند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمد شریعتی اظهار داشت: دیشب و بعد از دقایقی بارندگی، خبر واژگونی تریلر به سامانه 125 اعلام شد و پس از آن بلافاصله ستاد فرماندهی اکیپ‌های عملیاتی 3 ایستگاه به همراه تجهیزات مربوطه و دو خودروی جرثقیل و خودروی نجات و همچنین افسر کشیک وقت آتشبار دوم موسوی را به محل حادثه اعزام کرد.

وی افزود: در یک عملیات پیچیده و تخصصی در شرایط جوی نامناسب پس از یک ساعت تلاش بی‌وقفه آتش‌نشانان و برش قسمتی از کابین خودرو و با استفاده دو دستگاه جرثقیل هر دو سرنشین از میان آهن‌پاره‌ها بیرون کشیده شدند اما هر دو سرنشین علی‌رغم احیای عوامل اورژانس حاضر در محل، به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده بودند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه علاوه بر اورژانس عوامل انتظامی نیز در این حادثه حضور داشتند، گفت: تریلر هنگام واژگونی با شبکه برق فشارقوی برخورد و سیم‌های برق پس از قطع شدن روی کابین خودرو در شرایط بارندگی دیشب قرار می‌گیرد و همین امر علت حضور عوامل حوادث برق جهت پیشگیری از حوادث ثانویه در محل حادثه بود.

وی در مورد علت این سانحه رانندگی عنوان کرد: هرچند علت اصلی توسط کارشناسان پلیس راهور اعلام خواهد شد اما عدم شرایط جوی مناسب و لغزندگی جاده، عدم توانایی راننده در کنترل خودرو، سبقت، سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عدم رعایت حق تقدم از عمده‌ترین علل بروز چنین حوادثی خصوصاً در شرایط جوی نامناسب است.

شریعتی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و لغزندگی جاده‌ها عنوان کرد: همواره شاهد این‌گونه حوادث تلخ خصوصاً پس از اولین باران پاییزی هستیم که بر اثر آن تعدادی از هم استانی‌ها جان خود را از دست دادند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان در پایان توصیه کرد: رانندگان محترم به توصیه‌های ایمنی در شرایط مختلف آب و هوایی توجه کامل داشته باشند تا کمتر شاهد چنین حوادث و عواقب بعدی آن باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج