آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به انتشار خبر مسرت‌بخش نابودی قدرت داعش و در هم شکستن ستون فقرات این گروه همزمان با آغاز ماه ربیع الاول گفت: گروه جنایتکاری که در طول تاریخ به قساوت، بی‌رحمی و درندگی آنها کسی را سراغ نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی  در درس خارج فقه که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: دنیا تجارتخانه اولیای خدا و نمازگاه ملائکه و فرشتگان است؛ سرمایه عمر و نیروهای انسانی در این بازار آورده شده است.

وی خاطرنشان کرد: آخرت سرای جاویدان و جایگاه ابدی با نعمت‌ها و قرب الهی است، پایه‌های ایمان به معاد لرزان است که سبب می‌شود انسان تن به معامله‌های پرزیان می‌دهد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: دریافت رشوه، دستیابی به پول حرام از طریق فروختن اجناس تقلبی و فروش داروی تقلبی از جمله معاملات نادرست است؛ اینگونه افراد آخرت را باور نکردند اگر باور کرده باشند این چنین نخواهند کرد.

وی با اشاره به کسانی که آخرت خود را به دنیای دیگری می‌فروشند گفت: این افراد تعصب‌های خشک، ارادت نادرست و پیروی کورکورانه از اشخاص دارند و این افراد از همه مردم بیشتر پیشیمان می‌شوند در برابر آنها باید دانست نقدترین نقدها وعده‌های خدا در قیامت است چرا که دنیا نسیه است.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به انتشار خبر مسرت‌بخش نابودی قدرت داعش و در هم شکستن ستون فقرات این گروه همزمان با آغاز ماه ربیع الاول گفت: گروه جنایتکاری که در طول تاریخ به قساوت، بی‌رحمی و درندگی آنها کسی را سراغ نداریم.

وی خاطرنشان کرد: خدا را باید شکرگزار بود و برای این نعمت و پیروزی بزرگ سپاس گفت که ما را از چنگال این جمعیت خطرناک رهایی بخشید و آن را نتیجه اتحاد و همدلی همه کشورهای منطقه و مجاهدت‌های جوانان مجاهد عراق، سوریه و کشورهای منطقه می‌دانیم.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: راهنمایی‌های پر ارزش رهبر معظم انقلاب و رشادت سردار شجاع اسلام حاج قاسم سلیمانی و حمایت‌های مراجع نجف فراموش نشدنی است.

وی با بیان اینکه با نابودی این گروه نه تنها خطری از کشورهای منطقه دفع شد بلکه خطر بزرگی از کل جهان برطرف شد، گفت: این قوم تبهکار و وحشی هیچ حد و مرزی را به رسمیت نمی‌شناختند اگر دنیا قدردان باشد سزاوار است از سوی سازمان ملل از این سردار شجاع و همرزمانش تشکر شود و متولیان بهترین جایزه صلح را به این سردار رشید بدهند که آتش جنگ در منطقه به وسیله او و همرزمانش خاموش شد و دنیا از یک کابوس وحشتناک رهایی پیدا کرد.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: این پیروزی ارزان تمام نشد؛ هزاران جوان شجاع از کشورهای مختلف منطقه جان داده و شهید شدند و شهرهای زیادی ویران شد که آباد کردن آنها به آسانی ممکن نیست و اموال زیادی بر باد رفتند. 

وی تصریح کرد: دنیا می‌داند موثرترین مبارزه با تروریست‌های داعش را رزمندگان منطقه، حشد الشعبی و حزب الله لبنان داشتند همه با اسناد معتبر می‌دانند که بنیانگذار داعش آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و حامی مالی و فکری آنها عربستان سعودی است البته راه به جایی نبردند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: با این همه نشانه‌های آشکار دولتمردان آمریکا با بی‌شرمی و وقاحت ما را حامی تروریست می‌دانند این نهایت بی‌شرمی و وقاحت است در حالی که می‌دانند اگر این جانفشانی‌ها نبود شعله این آتش دامن آنها را نیز می‌گرفت.

وی با بیان اینکه نباید تصور کرد توطئه‌های استکبار و دشمنان ایران، عراق و سوریه به این بخش ختم می‌شود گفت: نباید با خیال آسوده به کارهای روزانه خود ادامه دهیم و مسئله بی‌سابقه درباره نخست وزیر لبنان و محاصره یمن نسبت به غذا و دارو نشان می‌دهد حامیان توطئه در صدد هستند به اشکال دیگر کار خود را ادامه دهند؛ بنابراین باید هوشیارتر باشیم و بدانیم پیروزی و یاری خداوند در انتظار مجاهدان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج