مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: مردم بهتر است کمک‌های خود را به جمعیت هلال احمر بسپارند تا با مدیریت و ساماندهی بهتری در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل مدیریت بحران درگفتگو با خبرنگاران با اشاره به امدادرسانی استان قم به مناطق زلزله‌زده غرب کشور و کرمانشاه گفت:‌ هم اکنون ۱۲۰ نیرو از دستگاه‌های امدادی و ۱۲۰ نیرو هم از سپاه استان به همراه تعدادی از طلاب در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه حضور دارند و برای امدادرسانی سازماندهی شده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه نیروهای اعزامی از قم از آبفای روستایی، آتش نشانی، اورژانس، سپاه، راهداری و هلال احمر هستند، ضمن تقدیر و تشکر از کمک‌های مردم به زلزله‌زدگان کرمانشاه بر سازماندهی این کمک‌ها تأکید و ابراز داشت: مردم بهتر است کمک‌های خود را به جمعیت هلال احمر بسپارند تا با مدیریت و ساماندهی بهتری در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد.

محسن اورجی با اشاره به آمادگی این استان در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی بیان کرد: کارگروه‌های مختلف در این زمینه تشکیل شده است و به شکل مداوم برنامه‌های لازم در زمینه آموزش و امدادرسانی را پیگیری می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری مانور سراسری زلزله در قم بیان کرد: این مانور به طور منظم در این استان برگزار می‌شود و در زلزله اخیر کرمانشاه هم که در قم احساس شد بلافاصله دستگاه‌های امدادی استان در آماده باش قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج