فرمانده انتظامی استان اصفهان با مهم توصیف کردن موضوع سواد رسانه ای در عصر امروز از آن به عنوان بهترین مهارت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی در مراسم افتتاحیه یازدهمین کارگاه آموزشی ارتقای دانش و مهارت رسانه ای فرماندهان و مدیران ناجا اظهار داشت: سواد رسانه ای در عصر امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اهمیت این موضوع در نیروی انتظامی که با پیچیدگی های خاصی در برخورد با رویدادهای اجتماعی مواجه می شود دو چندان است.

وی با بیان اینکه پلیس باید هم توان مقابله و هم توان مذاکره داشته باشد گفت: در مواجه شدن با رویدادها و مسائل اجتماعی پلیس می بایست از مذاکره و اعتماد سازی استفاده کند و در این خصوص دانش و مهارت لازم را فرا بگیرد.

این مقام انتظامی از سواد رسانه ای به عنوان بهترین مهارت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی یاد کرد و اظهار داشت: امروز ریشه برخی از آسیب هایی که در جامعه رخ می دهد را می توان در فضای شبکه های اجتماعی و موبایلی مشاهده و تنها از طریق سواد رسانه ای می توان با این گونه آسیب ها مقابله کرد.

وی بیان داشت: اگر معتقد هستیم که بایستی یک زبان گویا و فاقد لکنت اجتماعی داشته باشیم پیش نیاز آن این است که در حوزه سواد رسانه ای مهارت و تخصص لازم را به دست آوریم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان رسانه را به عنوان یکی از ابزارهای مهم جنگ نرم دشمن برای تضعیف باورها و اعتقادات مردم کشور دانست و اظهار داشت: لازمه پیروزی در این جنگ نیز داشتن سواد رسانه ای است چرا که بدون داشتن این دانش نمی توانیم افکار مردم را مدیریت کرده و آنان را نسبت به ناصحیح بودن اخبار و اطلاعاتی که از سوی دشمن ارائه می شود آگاه کنیم.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: امروز در یک اتاق شیشه ای قرار گرفته ایم که به صورت شبانه روز موجی از اطلاعات و اخبار به ما وارد می شود و اگر دانش و مهارت استفاده از این اطلاعات را نداشته باشیم نمی توانیم آنها را مهار کنیم و به یک مصرف کننده تبدیل خواهیم شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج