عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: جمع آوری سگ های ولگرد در دستور کار سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسماعیل حاجی پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمع آوری سگ های ولگرد از جمله وظایف شهرداری رشت می باشد.

وی با اشاره به اینکه با کشتن حیوانات و آزار و اذیت آنها مخالفم تصریح کرد: متاسفانه طی چند سال اخیر شاهد کشتن سگ های ولگرد به وسیله زهر و...به منظور کاهش تعداد آنان هستیم که این روش نامناسب و در دنیا منسوخ شده می باشد.

حاجی پور بیان کرد: شصت سال قبل شخصی به نام میرزا ولی خان رشتی با شهرداری مذاکره و با هزینه شخصی خودش اقدام به جمع آوری و نگهداری سگ های ولگرد به صورت اصولی نمود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت افزود: این اقدام بسیار قابل احترام است و سگ ها نیز از مخلوقات خداوند هستند و نباید مورد آزار قرار بگیرند.

وی بیان کرد: اخیرا در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت موظف به ارائه طرحی در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد شده است .

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اذعان به اینکه جمع آوری سگ های ولگرد به صورت زنده باید مورد توجه باشد گفت: باید اعتبار مشخصی برای اینکار مشخص شود و ان شاالله در آینده ای نزدیک شاهد جمع آوری سگهای ولگرد بصورت اصولی از خیابانها و معابر شهر باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج