مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: شماره‌حساب شخصی افرادی که اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی به مناطق زلزله‌زده استان می‌کنند از طریق بازرسی استانداری رسیدگی می‌شود و باید بر اساس برگ خرید اعلام کنند که مبالغ جمع‌آوری‌شده را در کدام از مناطق هزینه کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا گودرزی در کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران که در استانداری برگزار شد، گفت: حضور مقام معظم رهبری در مناطق زلزله‌زده مایه‌ی دلگرمی بود که تمام عوامل ازجمله استاندار، نیروهای مسلح (ارتش و سپاه)، سازمان‌های مردم‌نهاد و سایر دستگاه‌ها در سراسر کشور برای امدادرسانی به زلزله‌زدگان تلاش کردند.

وی با اشاره به عدم مدیریت در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان، بر آسیب‌شناسی در این زمینه تأکید کرد و گفت: متأسفانه درزمینهٔ ی نیازسنجی و مدیریت بحران مشکل‌داریم و باید امدادرسانی به حادثه دیدگان ساماندهی شود چراکه تا چند ماه دیگر باید کمک‌رسانی را ادامه دهیم.

 مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: هرچند جان باختن بیش از 400 تن از هم استانی‌های ما در این حادثه دل‌خراش بود اما شور و شعفی برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده، در کشور به راه افتاد که این همدلی در کشور و دنیا بی‌نظیر بود.

گودرزی در ادامه افزود: وظیفه‌ی سازمان مردم‌نهاد در مواجه با بلایای طبیعی سنگین است چراکه در مراحل اولیه مدیریت بحران و مراحل آخر کمک‌رسانی حضور دارند.

وی تصریح کرد: وقوع 45 بلای طبیعی در دنیا ثبت‌شده است که وقوع 35 مورد آن در کشور ما به ثبت رسیده است و ایران در این زمینه رتبه دهم را در وقوع حوادث طبیعی به خود اختصاص داده است که مدیریت بحران در مواجه با آن باید آمادگی داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج