داوود کشاورزیان در آیین تودیع و معارفه مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: استفاده از اسنپ در مسیرهای برون شهری منطقی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، معاون وزیر راه و شهرسازی در آیین تودیع و معارفه مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان، با بیان اینکه تردد وسایل نقلیه سنگین با عمر بالای 50سال از ابتدای سال 97 ممنوع می‌شود، گفت: در حال حاضر 350 هزار دستگاه خودو در ناوگان برون شهری کشور فعالیت می‌کنند و حدود 500 هزار نفر در این بخش شاغل هستند.

وی ادامه داد: برای نگهداری 215 هزار کیلومتر راه موجود روستایی، اصلی، فرعی و بزرگراه‌ها در کشور سالیانه بیش از 70 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که حدود 50 درصد آن از طریق تامین منابع ملی و اندکی بیش از 50 درصد آن از طریق منابع استانی برای نگهداری راه‌های غیر شریانی تامین می‌شود.

داوود کشاورزیان افزود: متاسفانه در طول سه سال گذشته و به دلیل حجم اعتبارات جاری دولت و تنگنا‌های که دولت در زمینه اعتبارات عمرانی داشت در زمینه نگهداری راه‌ها با تنگنای مالی جدی روبرو هستیم در حالی که اعتبارات ملی که امسال به سازمان راهداری ابلاغ شده هفت هزار میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: با توجه به مجموعه درآمدی داخلی سازمان و اعتبارات ملی، پیشبینی میشود کل اعتبار سازمان به حدود 15 هزار میلیارد ریال برسد که درصورت مقایسه با اعتبارات مورد نیاز کمتر از 50 درصد می‌باشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور بیان کرد: استان لرستان 2.5 تا سه درصد اعتبارات کشور را امسال بخود اختصاص داده است.

کشاورزیان همچنین در خصوص برنامه اسنپ (درخواست خودرو از طریق نرم‌افزار) نیز گفت: هدف از ایجاد اسنپ‌ها حمل و نقل درون شهری بوده و هیچگونه برنامه‌ای برای خدمات در برون شهر‌ها نداشته و منطقی نیست که در برون شهر‌ها از آن استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج