رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور افزایش حمایت‌ها از کانون استان را مورد تاکید‌ قرار داد، و از اختصاص بودجه لازم برای تکمیل مراکز فرهنگی هنری خمام و چابکسر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا معصومی‌راد در نشست با مدیر‌کل کانون فکری گیلان با تاکید به نیاز کشور به هم‌گرایی و هم‌افزایی فعالان حوزه‌ی فرهنگ گفت: بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها در جلب نظر و جذب مخاطب نقش تاثیر‌گذاری دارد .

وی با توجه به پیشینه و جایگاه این مجموعه فرهنگی درگذشته و حال با مهم ارزیابی‌کردن تلاش‌های آن در ارتقای توان‌مندی‌‌های مخاطبان، اظهار‌ کرد: دوران کودکی و نوجوانی دوران معصومیت، پاکی و صداقت است و فعالیت کانون به یقین در نیل به اهداف اثر‌بخش خواهد بود.

ضرورت تلاش افزون‌تر برای معرفی هرچه بیشترکانون و حفظ برند آن ازدیگر محور‌های سخنان معصومی‌راد بود و وی با اشاره به فعالیت‌ دیگر دستگاه‌های فرهنگی افزود: توسعه‌ و تجهیز فضا‌های آموزشی و شکل‌گیری حلقه‌های ارتباطی جدید با جامعه میتواند در ارتقای جایگاه کانون نقش‌آفرین ‌باشد.

وی حمایت دستگاه‌های اجرایی کشور و استان را لازمه‌ی تحقق اهداف ارزیابی‌کرد و گفت: این نشست می‌تواند نقطه‌ی آغاز همکاری‌های کانون گیلان با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشورمحسوب‌شود.

معصومی‌راد تصریح‌ کرد: بهره‌گیری از دیدگاه‌های مدیر‌کل و دیگر تصمیم‌گیرندگان کانون به عنوان مشاور مد‌نظر قرار خواهد ‌گرفت و تلاش خواهیم‌ کرد از منظرکانون استان نیز به این مجموعه فرهنگی نگریسته ‌شود.

وی بر همین اساس برنامه‌ریزی برای نشست‌های آتی با مسوولان کانون گیلان را از اولویت‌های پیش‌رو  عنوان‌کرد و از اجرای طرح‌های خلاقانه و همسو با اهداف این مجموعه‌ی فرهنگی، در سایه‌ی رایزنی با تصمیم‌گیرندگان کانون کشور خبر داد.

همراهی در مسیر استاندارد‌سازی مراکز کانون و هم‌چنین تلاش برای تخصصی‌سازی مراکز از دیگر موضوعاتی بود که رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بر آن تاکید‌ کرد.

وی راه‌اندازی موزه‌ی کودک و نوجوان را مهم ‌توصیف ‌کرد و خواستار برنامه‌ریزی برای همراهی با کتاب‌خانه سیار ‌روستایی و بازدید از مراکز فرهنگی هنری کانون گیلان در آینده‌ای نزدیک ‌شد.

مدیر‌کل کانون گیلان نیز در ادامه این نشست با ابزار خرسندی از نگاه ویژه مسوولان به حوزه‌ی کودک و نوجوان گزارشی از فعالیت‌ها‌ی هدف‌مند و کتاب‌محور و هم‌چنین تعداد مراکز فرهنگی هنری ثابت، سیار، پستی و فراگیر این مجموعه‌ی فرهنگی ارایه ‌کرد.

اسفندیار ضیائی هم‌چنین برنامه‌های کانون زبان را نیز از فعالیت‌های موثر این مجموعه عنوان‌کرد و در همین زمینه خواستار توجه افزون‌تر مسوولان به امر تجهیز، به‌سازی و افزایش فضا‌های آموزشی کانون شد.

اختصاص بودجه لازم برای استاندارد سازی مراکز فرهنگی هنری، راه‌اندازی موزه‌کودک و نوجوان، افزایش‌کتاب‌ خانه‌های سیار و هم‌چنین تخصصی‌سازی مراکز فرهنگی هنری ازدیگر اولویت‌های کانون گیلان بود که در سخنان ضیائی مورد توجه ‌قرار گرفت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، تصریح کرد: فضا‌های آموزشی کانون پاسخگوی استقبال مخاطبان نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج