مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از اعزام تیم‌های مددکاری به ۲۲۰ روستای زلزله‌زده استان و انجام ۳ هزار و ۱۶۰ مشاوره روان‌شناختی تاکنون خبر داد و گفت: 1200 کودک خدمات روانی طرح محب را دریافت کردند .

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، امید قادری بابیان این مطلب که با اعزام ۲۶ گروه تیم فوریتی محب، یک هزار و ۷۵۱ زن آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده از خدمات روانی این طرح بهره‌مند شدند، ابراز داشت: ۳ هزار و ۱۶۰ مشاوره روان‌شناختی شرایط بحران صورت گرفته است.

وی با اشاره به بررسی وضعیت یک هزار و ۷۳۹ معلول ضایعه نخاعی، جسمی، ذهنی، روانی و سالمند و همچنین ساماندهی معلولان و سالمندان، از توزیع ۲ هزار اقلام موردنیاز معلولان در مناطق صعب‌العبور و زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و افزود: ۱۱۸ نفر در این بلای طبیعی دچار معلولیت شدند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به راه‌اندازی مرکز سیار ارائه خدمات (فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی) در منطقه سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۲ تیم فعال CBR در مناطق زلزله‌زده ارائه خدمت می‌کنند و ۱۰ مهدکودک صحرایی ایجاد شد و با بررسی وضعیت کودکان بی‌سرپرست با انجام ۲۱۶ کار مددکاری ۸ کودک شناسایی شد که ۷ مورد به خانواده و یک نفر در مرکز ساماندهی شدند.

وی گفت: وضعیت یک هزار و ۲۱۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بررسی شد که بالغ‌بر ۱۲۴ هزار و ۱۸۰ نفر ساعت کار مددکاری صورت گرفته است که در زلزله کرمانشاه نزدیک بر ۱۰۰ نفر زن با فوت همسر، سرپرست خانوار شدند.

این مسوول از ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر ساعت ارائه مداخلات آرام‌سازی تیم اورژانس اجتماعی یادکرد و ادامه داد: یک هزار و ۷۱۰ مورد مداخله تخصصی در بحران‌های فردی، خانوادگی و خانواده‌های حادثه‌دیده توسط اورژانس اجتماعی صورت گرفته است.

قادری در پایان به وضعیت مسکن مددجویان مناطق زلزله‌زده در کرمانشاه پرداخت و یادآور شد: تعداد واحدهای نیازمند بهسازی در شهر یک هزار و ۱۹۸ و در روستا یک هزار و ۲۱۳ و واحدهای نیازمند تعمیر در شهر یک هزار و ۹۹۳ و در روستا یک هزار و ۶۱۶ است و در حال حاضر ۲۶۹ داوطلب در مناطق زلزله‌زده به امدادرسانی مشغول هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج