مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره پر و مسدود شدن ۵۶۲ حلقه چاه غیر مجاز در استان از ابتدای امسال گفت: میزان آب صرفه جویی شده حاصل از انسداد این چاه های غیر مجاز ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مسعود میرمحمدصادقی در هفتمین جلسه کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی در سال جاری، با اشاره به اقدامات انجام شده برای حفاظ از منابع زیرزمینی آب استان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 562 حلقه چاه غیرمجاز در استان پر و مسدود شده است.

وی با بیان اینکه میزان آب صرفه جویی شده براثر پرشدن این چاه ها برابر با 11 میلیون و 600 هزار مترمکعب است، عنوان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده دو هزار و 662 مورد اصلاح و تعدیل پروانه های بهره برداری کشاورزی تا کنون در استان بوده است.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد پنج هزار و 307 دستگاه کنتورهای فهام و حجمی در استان نصب شده است، تصریح کرد: این اقدامات در صرفه جویی و اصلاح مصرف آب کشاورزی نقش مهمی داشته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: بالغ بر سه هزار درخواست مجوز تاکنون در سامانه ساماب به ثبت رسیده است که تا امروز بیش از یک هزار و 314 پروانه از طریق سامانه ساماب استان اصفهان صادر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج