فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت از افتتاح 6 واحد مسکن محرومین همزمان با هفته بسیج در رشت خبر داد و گفت: امسال ساخت 48 باب مسکن محرومین به سپاه ناحیه مرکزی رشت واگذار شد، که از این تعداد تاکنون 30 واحد افتتاح و مابقی تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سرهنگ حسین مصطفی پور، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با تسلیت حادثه زلزله کرمانشاه و درگذشت جمعی از هموطنان کشورمان، اظهار کرد: با وقوع حادثه بسیج شهرستان رشت به همراه همه آحاد مردم انجام وظیفه کرد و کمک‌های بسیجیان جهت اعزام به مناطق زلزله‌زده جمع‌آوری شد.

مصطفی پور با بیان اینکه کمک‌های بسیجان در غالب 9 کامیون و 2 دستگاه نیسان به مناطق زلزله‌زده ارسال شد، تصریح کرد: امیدواریم با ارائه خدمات بتوانیم آلامی بر دردهای مردم این منطقه باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، «بسیج، مظهر مردم سالاری دینی»  را شعار هفته بسیج امسال دانست و گفت: نظام ما بر پایه و اساس حضور مردم پایه‌گذاری شده است.

مصطفی پور، بسیج را یک تفکر، ارزش و آرمان دانست و گفت: بسیج کلید طلایی حل مشکلات جامعه است و مسؤلان برای مقابله با توطئه‌های دشمنان و ارائه خدمت‌رسانی صحیح برای انقلاب باید از تفکر بسیجی استفاده و کارها را پیش ببرند.

وی عقب ماندگی‌های کشور را متاثر از دوری تفکر بسیجی عنوان کرد و افزود: در عرصه صنایع دفاع از کشورهای برتر هستیم و این به برکت حضور تفکر بسیجی است.

مصطفی پور با بیان اینکه هفته بسیج از 29 آبان آغاز و تا 5 آذر ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: 40 برنامه محوری در این هفته در شهرستان رشت برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، با بیان اینکه در سی و هشتمین سالروز تشکیل بسیج به دستور معمار کبیر انقلاب اسلامی قرار داریم، خاطرنشان کرد: مسجد محوری، رویکرد اصلی برنامه های هفته بسیج است.

مصطفی پور اضافه کرد: هرکس دل در گرو انقلاب، قانون اساسی، امام و شهدا دارد بسیجی است، اگرچه کارت بسیجی هم نداشته باشد.

وی علت بسیاری از آسیب های اجتماعی را دوری از مساجد بیان کرد و گفت:حضور جوانان در مساجد عامل مهمی در خنثی شدن توطئه‌های دشمنان است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، دیدار بسیجیان با نماینده ولی فقیه در گیلان، دیدار با خانواده شهدا، غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا، برگزاری نشست بصیرتی، همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری مجمع بسیج شهرستان رشت، تجلیل از خادمان بسیجی و ... را از برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد.

مصطفی پور از اعزام 320 نفر از دانش آموزان دختر در غالب 7 اتوبوس به راهیان‌نور خبر داد و گفت: این دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.

وی همایش بزرگ بسیجان را مهمترین برنامه هفته بسیج امسال عنوان کرد و گفت: این تجمع با هدف انسجام بسیجیان در سراسر استان برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج